کد خبر: 653418 A

فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران:

فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران از انهدام یک باند گروگانگیر در ورامین خبر داد که از افراد ربوده شده مبلغ پنج میلیارد تومان پول نقد مطالبه کرده بودند.

به گزارش ایلنا، سردار عبدالرضا ناظری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: پلیس آگاهی با اطلاع از ربوده شدن یک پدر و پسر در شهرستان ورامین رسیدگی به این پرونده را در دستور کار خود قرار داد.

وی افزود: گروگانگیران که باندی سه نفره بودند، صبح شنبه این هفته، یک پدر و پسر اهل تهران را به بهانه خرید دام به یکی از روستاهای شهرستان ورامین کشانده و سپس در پوشش ماموران یگان ویژه نیروی انتظامی و با استفاده از اسلحه‌‌‌های تقلبی گرم و سلاح سرد به مکان نامعلومی منتقل کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: این افراد برای ایجاد رعب و وحشت در ربوده شدگان، چندین ساعت را در خیابان‌‌‌‌ها و معابر گذراندند و سپس آنان را به یک باغ در نزدیکی آزاد راه تهران - قم منتقل کرده و پس از آن که یک شبانه‌‌‌‌روز آنها را در این باغ مخفی کردند، دوباره گروگان‌ها را به روستایی در ورامین منتقل کردند.

ناظری اضافه کرد: این افراد در ابتدا درخواست پنج میلیارد تومان وجه نقد کردند که پس از ناتوانی پدر و پسر در تأمین این مبلغ، درخواست خود را به یک میلیارد و 250 میلیون تومان کاهش دادند.

وی با بیان اینکه ظهر دیروز ربایندگان برای تامین وجه مورد توافق، پسر را آزاد کردند که او نیز بلافاصله مراتب را به اداره آگاهی تهران اطلاع داد، اظهار داشتک ساعت 18:30 دقیقه روز گذشته مأموران آگاهی با اقدامات فنی و اطلاعاتی، محل اختفای ربوده‌‌‌شدگان را کشف و کمتر از چهار ساعت سه رباینده را دستگیر و فرد ربوده شده را آزاد کردند.

فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران افزود: به منظور سیر مراحل قانونی، پرونده این باند آدم‌‌ربایی به مراجع قضایی تحویل داده شد.

فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر