کد خبر: 652342 A

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: در اجرای ماده ۱۱ قانون هوای پاک ، ضوابط جدید استقرار واحدهای تولیدی ،صنعتی و معدنی به ادارات حفاظت محیط زیست و دستگاه های اجرایی متولی صدور جواز تاسیس و بهره برداری اینگونه واحدها ابلاغ شد.

به گزارش ایلنا، کیومرث کلانتری با اعلام این خبر اظهار داشت: در این راستا هرگونه احداث، توسعه، تغییر خط تولید و تغییر محل واحدهای تولیدی ، صنعتی و معدنی مستلزم رعایت مقررات ابلاغی از سوی سازمان حفاظت محیط زیست می باشد.

وی افزود: کلیه واحدهای سازمان حفاظت محیط زیست طبق قانون باید حداکثر ظرف مدت یک ماه به استعلام‌های درخواست جواز تاسیس و بهره برداری پاسخ دهند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران  و دبیر کارگروه کاهش آلودگی هوای استان با بیان اینکه رعایت ضوابط ابلاغی برای کلیه بخش‌های خصوصی، تعاونی و دولتی الزامی است، تاکید کرد: دستگاه های ذیربط باید برای مراحل استقرار و بهره برداری از محیط زیست استعلام به عمل آورند.

وی یادآور شد: رعایت ضوابط استقرار به منزله پیشگیری از اثرات نامطلوب محیط زیستی واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی در آینده است که باید قبل از احداث اجرا  نمود.

کلانتری در پایان با اشاره به ضرورت اجرای کامل قانون هوای پاک در راستای حفظ محیط زیست و توجه به سلامت شهروندان تصریح کرد: بر اساس قانون هوای پاک صدور و تمدید پروانه های بهره برداری واحدها و پروژه های متوسط و بزرگ مقیاس جدید یا در حال فعالیت که بر حسب قانون مشمول ارزیابی زیست محیطی می باشند ، منوط به نصب و راه اندازی سامانه های پایش برخط لحظه ای و ارسال اطلاعات روزآمد به مرکز پایش سازمان محیط زیست خواهد بود.

استان تهران حفاظت محیط زیست دستگاه های اجرایی قانون حفظ محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر