کد خبر: 652337 A

روزِ باز (Open Day) دانشگاه پارس

انتخاب رشته تحصیلی در مقطع آموزش عالی، یکی از دغدغه های مهم داوطلبان پس از کنکور است. انتخاب دانشگاه محل تحصیل نیز به همان اندازه اهمیت دارد.

به گزارش ایلنا، در میان ده ها و صد ها دانشگاه فعال در سطح کشور که وظیفه تربیت نیروی متخصص برای خدمت به کشور و ساختن آینده این مرز و بوم را بر عهده دارند، تعدادی از آنها با ویژگی های متمایز هدف خود را ارتقاء سطح علمی کشور برای نیل به آرمان های بلند آن قرار داده اند. دانشگاه پارس که در میان برترین ها و سطح یک در رتبه بندی وزارت علوم قرار گرفته است، یکی از همین دانشگاه هاست.

2955

در این مقطع سال که داوطلبان ورود به دانشگاه در جستجوی بهترین گزینه ها برای انتخاب رشته هستند، وظیفه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی است که در یافتن بهترین انتخاب ها آنها را یاری کنند. از این رو، دانشگاه پارس همانند دانشگاه های معتبر دنیا یک روز را به آشنایی داوطلبان با ویژگی های خود اختصاص داد. بدین منظور روز پنج شنبه 11 مردادماه همایشی ترتیب داده شد تا دانشجویانِ آینده ضمن آشنایی با رشته های ارائه شده در دانشگاه پارس، با اساتید برتر این دانشگاه نیز از نزدیک آشنا شوند. در این همایش بزرگانی چون پروفسور محمود گلابچی (چهره ماندگار معماری و راه و ساختمان کشور و ریاست محترم دانشگاه پارس)، پروفسور احمد کامیابی مسک (از بزرگان تئاتر کشور)، استاد ایرج طهماسب (کارگردان مشهور کشور)، دکتر علیرضا اژدری (مدیر محترم گروه طراحی صنعتی و استاد برتر دانشگاه های کشور)، دکتر عبدالرضا محسنی (ریاست انجمن معماری داخلی کشور و مدیر محترم گروه معماری داخلی دانشگاه پارس) و مهندس امیرحسین همتی (معمار، بازیگر سینما و تلویزیون و مدیر محترم گروه سینما) حضور داشتند و چند کلامی را با داوطلبان صحبت کردند.

2957

همچنین در این همایش از سوی کانون فرهنگی آموزش (قلم­چی)، مشاوره انتخاب رشته و دانشگاه انجام گرفت و به صورت فردی نیز با داوطلبان مشاوره شد. در اثنای برنامه دو گروه از دانشجویان دانشگاه پارس به اجرای موسیقی پرداختند تا خستگی کنکور را از داوطلبان به در کنند.

دانشگاه پارس بهترین گزینه ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر