کد خبر: 652188 A

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از کشف 2 تن و 574 کیلو انواع موادمخدر و توقیف 4 دستگاه خودرو در این رابطه خبر داد.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سردار "محمد قنبری"با اعلام این خبر گفت: ماموران انتظامی شهرستان های "سراوان" و "ایرانشهر" با اشراف اطلاعاتی پلیس مبارزه با موادمخدر استان به خبری در خصوص جابه جایی یک محموله مواد افیونی توسط قاچاقچیان در محور "سراوان - ایرانشهر" دست یافتند.

وی افزود: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر پس از چندین ساعت گشت زنی در محور مذکور به 2 دستگاه خودرو پژو 405 و یک دستگاه پژو پارس مشکوک و با علائم هشدار دهنده دستور ایست دادند که قاچاقچیان به محض مشاهده پلیس فرار کردند و پس از طی مسافتی به ناچار خودروها را در حاشیه جاده رها و با استفاده از تاریکی هوا به سمت ارتفاعات متواری شدند.

سردار قنبری با اشاره به تلاش پلیس برای دستگیری قاچاقچیان، تصریح کرد: ماموران در بازرسی از این خودروها یک تن و 429 کیلوگرم حشیش و 647 کیلوگرم تریاک کشف کردند.

این مقام انتظامی بیان داشت: در همین راستا با کسب خبری مبنی بر جابه جایی یک محموله مواد افیونی دیگر از شهرهای مرزی به مرکز استان، تیم های عملیات ویژه پلیس مبارزه با موادمخدر، رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی عنوان کرد: ماموران پس از تحقیقات گسترده، سرانجام به اطلاعاتی در خصوص تردد قاچاقچیان در محور "لادیز - کورین" با یک دستگاه سواری زانتیا دست یافتند.

سردار قنبری تصریح کرد: ماموران انتظامی با کنترل نامحسوس در این محور، خودرو مورد نظر را با 2 سرنشین شناسایی و دستور ایست دادند که قاچاقچیان به سمت عوامل انتظامی تیراندازی کردند و پس از نیم ساعت درگیری مسلحانه با آتش پرحجم پلیس، زمین گیر شدند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به کشف یک قبضه سلاح کلاش، 4 تیغه خشاب و دستگیری 2 قاچاقچی در این رابطه، بیان داشت: در بازرسی انجام شده از خودرو، 466 کیلوگرم تریاک، 15 کیلوگرم هروئین، 9 کیلو شیشه و 8 کیلوگرم مرفین کشف شد.

استان سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر