کد خبر: 652030 A

رییس سازمان حج و زیارت از حضور حدود ۳۹ هزار زائر ایرانی در سرزمین وحی خبر داد.

به گزارش ایلنا؛ حمید محمدی درباره آخرین آمار ورود زائران ایرانی به سرزمین وحی اظهار کرد: تا پایان وقت روز جمعه دوازدهم مرداد ماه بیش از ۳۹ هزار نفر از زائران ایرانی وارد سرزمین وحی شده اند.

وی با بیان اینکه پرواز زائران ایرانی از روز ۲۷ تیرماه و به مقصد فروگاه مدینه منوره آغاز شده بود، گفت: پرواز زائران ایرانی از چهار روز گذشته هم در مدینه منوره و هم در فرودگاه شهر جده انجام می‌گیرد.

رییس سازمان حج و زیارت گفت: تا آخر وقت روز جمعه دوازدهم مرداد ماه بیش از ۲۹ هزار نفر وارد مدینه منوره شده اند که از این تعداد نیز نزدیک به ۲۱ هزار نفر در قالب ۱۵۰ کاروان بعد از احرام بستن در مسجد شجره به سمت مکه مکرمه عزیمت کرده اند.

رییس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: پرواز‌های جده نیز از چهار روز گذشته آغاز شده و تاپایان وقت روز جمعه جمعا حدود ۱۰ هزار نفر از زائران به این فرودگاه وارد می‌شوند. زائرانی که وارد این فرودگاه می‌شوند بعد از احرام بستن در جحفه وارد شهر مکه مکرمه می‌شوند.

محمدی افزود: به غیر از آمار ورود تعداد زائران، در حدود ۲ هزار و ۴۵۰ نفر از عوامل اجرایی نیز برای خدمت رسانی به حجاج عزیز از روز‌های قبل از آغاز فرآیند حج مشغول به فعالیت شده اند.

وی افزود: تمامی برنامه ریزی‌ها برای زائران عزیز به خوبی پیش می‌رود و امیدواریم که آن‌ها نیز به نکات و توصیه‌های مرتبط با این سفر توجه داشته باشند.

رییس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: پرواز‌های مدینه قبل که به مقصد فرودگاه مدینه انجام می‌گیرد تا روز ۱۹ مرداد ادامه می‌یابد و از آن به بعد همه پرواز‌های ورودی به مقصد فرودگاه جده است؛ پرواز‌های برگشت زائران نیز از چهارم شهریور ماه آغاز خواهد شد و تا ۲۴ شهریور ماه ادامه می‌یابد.

گفتنی است که امسال حدود ۸۶ هزار نفر از زائران کشورمان در موسم حج تمتع ۹۷ شرکت می‌کنند.

نخستین پرواز ورود زائران ایرانی از روز ۲۷ تیر ماه آغاز شده است و هر یک از زائران حدود ۳۰ تا ۴۰ روز در سرزمین وحی حضور خواهند داشت.

حج تمتع خدمت رسانی فرودگاه مسجد برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر