کد خبر: 651539 A

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: بیمارستان یک هزار تختخوابی شهدای تجریش تا دو سال آینده به عنوان بزرگترین بیمارستان تخصصی کشور در شمیرانات افتتاح می‌شود.

به گزارش ایلنا، جلسه بررسی سند توسعه در برنامه ششم استان تهران با برش شهرستان شمیرانات و پیگیری مصوبات شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران مشترک با شهرستان شمیرانات به ریاست نعمت الله ترکی و با حضور فرماندار شمیرانات  و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان، شهرستان، معاون توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران و معاونین برنامه ریزی دستگاه‌های اجرایی امروز در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران برگزار شد.

در ابتدای جلسه سازمان‌های جهاد کشاورزی، محیط زیست،منابع طبیعی، امور عشایر، آب و فاضلاب استان، آب منطقه‌ای، آب و فاضلاب روستایی، شرکت شهرک های صنعتی،راه و شهر سازی، راهداری و حمل و نقل، میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهداشت و درمان، بهزیستی، آموزش و پرورش، ورزش و جوانان استان گزارش‌های خود را در خصوص سند توسعه برنامه ششم در استان تهران با برش شهرستانی شمیرانات ارائه دادند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در این جلسه با بیان اینکه گردشگری و ورزش دو حوزه پیشران توسعه در شمیرانات است، گفت: برخورداری از مناظر بکرطبیعی و هتلینگ در شمیرانات  و وجود فضای ورزشی کوهنوردی و پیست اسکی ویژگی گردشگری ممتازی برای شمیرانات است.

وی به وجود ٤٣ روستا در شمیرانات در بخش سد لتیان اشاره کرد و افزود: آبرسانی و تصفیه فاضلاب این روستاها نیاز به تصمیم گیری دارد تا پایان برنامه ششم توسعه همه روستاهای بالادست سد از آب شرب و امکانات تصفیه فاضلاب برخوردار شوند.

ترکی با بیان اینکه پنج بیمارستان تخصصی در شهرستان شمیرانات خدمات رسانی می‌کنند که در سطح کشوری مراجعه بیمار دارند، عنوان کرد: تا پایان برنامه ششم توسعه برای کاهش مشکلات بهداشت و درمان شهرستان سه بیمارستان در شمیرانات احداث می‌شود و بیمارستان یک هزار تختخوابی شهدای تجریش تا دو سال آینده به عنوان بزرگترین بیمارستان تخصصی کشور در شمیرانات افتتاح می‌شود.

 در این جلسه مقرر شد تا پایان برنامه ششم توسعه در شمیرانات امکانات خانه‌های بهداشت شهرستان با تأمین کامل منابع مهیا شود.

همچنین در این جلسه از سوی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران مطرح شد؛ بیش از ٧٠ درصد مصوبات سفر استاندار تهران به شهرستان شمیرانات و در جلسه شورای برنامه ریزی استان مشترک با کمیته شهرستان اجرا شده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر