کد خبر: 651534 A

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: آمارها حاکی است که بخش قابل توجهی از قربانیان سوانح ترافیکی تهران را عابران پیاده تشکیل می‌دهند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ مسعود جبارزاده معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک این پلیس خبر داد: آمارها حاکی است که بخش قابل توجهی از قربانیان سوانح ترافیکی تهران را عابران پیاده تشکیل می‌دهند. اکثر این تصادفات نیز در ساعاتی از شب رخ می‌دهد که به‌واسطه تاریکی هوا، عابرین پیاده به‌خوبی رؤیت نمی‌شوند. همچنین کاهش دید راننده و خستگی و خواب‌آلودگی راننده نیز دیگر عامل بروز چنین تصادفاتی است.

جبارزاده در این راستا اضافه کرد: جهت اجتناب از وقوع چنین حوادثی توصیه می‌شود شهروندان عزیز حتی‌المقدور از پیاده‌روی در شب به‌ویژه در سطح سواره‌رو اجتناب کنند و اگر هم مجبور به عبور یا پیاده‌روی در بخشی از معابر هستند حتماً از لباس‌های روشن استفاده کنند زیرا راننده قادر است عابر پیاده سفیدپوش را در فاصله دورتری رؤیت کند.

وی همچنین به عابرین پیاده توصیه کرد: همواره از رفتارهای غیرقابل پیش‌بینی از جمله کاهش یا افزایش سرعت در هنگام عبور، توقف ناگهانی، دویدن ناگهانی و... خودداری نمایند. زیرا چنین رفتارهایی باعث می‌شود که راننده نتواند به‌خوبی رفتار عابر پیاده را پیش‌بینی نموده و از برخورد با آن جلوگیری کنند.

سرهنگ مسعود جبارزاده معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر