کد خبر: 651503 A

بطحایی خبر داد:

وزیر آموزش و پرورش گفت: یک‌سوم مدارس توسط خیران احداث شده است.

به گزارش ایلنا، سید محمد بطحایی امروز در نشست با مردم شهیدپرور شهر زنگی‌آباد، از مدرسه به عنوان محلی برای تمرین زندگی نسل فردا یاد کرد و ادامه داد: زنان و مردانی که در آینده ای نه چندان دور باید با تدبیر، عقلانیت و ایمان مسائل پیش روی خود را حل کنند، در مدرسه این مهم را تمرین می‌کنند. هر چه محیط مدارس برای تمرینات زندگی مناسب‌تر باشد، به‌طور حتم نسل آینده موفق‌تر خواهد بود و فرزندان ما در مدارس باید روحیه از خودگذشتگی را تمرین کنند. 

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: خیرانی چون حاج ماشاالله زنگی‌آبادی به دانش‌آموزان ما می‌آموزند که چگونه از خود بگذرند و آسایش و آرامش را به دیگران هدیه کنند.ترویج روحیه و کار خیر ارزش بسیار زیادی دارد. کاری که خیران مدرسه‌ساز انجام می‌دهند جدای از آجر روی آجر گذاشتن، این است که به زنان و مردان آینده صبوری کردن را می‌آموزند. 

وی از خیران مدرسه‌ساز به عنوان مربیان تعلیم و تربیت یاد کرد و افزود: خیران با قدم هایی که برمی دارند، رضایت خداوند متعال را برای خود می خرند. 

وزیر آموزش و پرورش بر حضور خیران در تمام امور تاکید کرد و ادامه داد: خیرین زیادی در کشور وجود دارند. سال گذشته ۵۰ درصد مدارس کشور توسط خیران احداث شده و در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است.

وی در پاسخ به درخواست خیر مدرسه‌ساز مبنی بر انتقال تعدادی از معلمان زنگی‌آبادی که در سایر شهرستان‌ها مشغول به خدمت هستند به این شهر موافقت کرد. 

بطحایی افزود: امیدواریم به خوبی و با راهنمایی‌های رهبر انقلاب و دولت تدبیر و امید از شرایط کنونی نیز مانند سختی هایی که در ۴۰ سال گذشته پشت سر گذاشته‌ایم روسفید بیرون آییم.

آموزش و پرورش سید محمد بطحایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر