کد خبر: 650763 A

رئیس مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت:

رئیس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت، درمان و امور پزشکی گفت: بر هیچکس پوشیده نیست که مجموعه وزارت بهداشت، از شخص وزیر تا مدیران و کارکنان، دغدغه پیگیری و رفع مشکلات بیماران خاص از جمله بیماران کلیوی را دارند.

به گزارش ایلنا، مهدی شادنوش با حضور در جمع اعضای هیات مدیره انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران اظهار داشت: اعتقاد دکتر هاشمی این است که انجمن‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه بهداشت و درمان از اهمیت خاصی برخوردار هستند، بنابراین ما خواهان تعامل و برقراری روابط حسنه با انجمن حمایت از بیماران کلیوی هستیم.

وی افزود: همه مدیران وزارت بهداشت در تمام سطوح، دغدغه حل مشکلات بیماران کلیوی را دارند، اما شاید گاهی غفلت‌هایی شود که در این موارد، انجمن باید بدون واسطه نظرات و مشکلات را به وزارت بهداشت منتقل کند؛ چرا که اگر دیگران ورود کنند احتمال برخی سوءاستفاده‌ها وجود دارد.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت با تاکید بر ضرورت و اهمیت فوق‌العاده ایجاد بانک اطلاعاتی پیوند کلیه گفت: اطلاعات وزارت بهداشت باید با آمار و اطلاعاتی که انجمن حمایت از بیماران کلیوی در اختیار دارد یکسان شود تا از این طریق نه‌تنها اختلافات و اشکالات آماری رفع گردد بلکه دسترسی سریع و مطمئن به اطلاعات دقیق و مستند داشته باشیم.

شادنوش ادامه داد: بدون وجود اطلاعات، فعالیت‌ها به نتیجه نمی‌رسد. بنابراین درخواست ما از انجمن حمایت از بیماران کلیوی این است که برای تهیه و تدوین بانک اطلاعاتی پیوند کلیه با ما همراه شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت حضور سازمان‌های مردم نهاد حوزه بهداشت و درمان در جلسات وزارت بهداشت اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از اولویت‌های ما حضور این انجمن ها و سازمان ها به عنوان عضو ناظر در فرآیند برنامه‌ریزی و تصمیم‌سازی است و امیدواریم بتوانیم این فرهنگ را در مجموعه وزارت بهداشت نهادینه کنیم.

داریوش آرمان (مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی) نیز در این دیدار گفت: ما همواره در سخت‌ترین شرایط از وزیر محترم بهداشت به خاطر اعتقادی که به خدمات ارزنده ایشان داشته‌ایم، حمایت کرده‌ایم و امروز هم از توجه مجموعه وزارت بهداشت به موضوعات انجمن و مسائل بیماران کلیوی و دیالیزی تشکر می‌کنیم.

وی افزود: یکی از اولویت‌های انجمن در دوره مدیریتی جدید، فرهنگ‌سازی برای پیوند زنده فامیلی است تا اگر کسی نیاز به پیوند کلیه دارد خانواده‌اش پیشقدم شوند.

آرمان تصریح کرد: یکی از اولویت‌های مهم ما اصلاح روند پیوند کلیه از اهداکننده غیرفامیل است و امیدواریم وزارت بهداشت در این موضوع و البته موضوعات و مسائل دیگر حوزه پیوند، ما را در کنار خود ببیند.

رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی با اشاره به اولویت‌های دیگر انجمن ادامه داد: استفاده از ابزارهای گسترده اطلاع‌رسانی برای پیشگیری از شیوع بیماری‌های کلیوی به طور جدی در دستور کار انجمن است تا بتوانیم با تشویق مردم به انجام آزمایش‌های پزشکی و نیز اصلاح سبک تغذیه، شاهد کاهش آمار ابتلا به بیماری‌های کلیوی در کشور باشیم.

وی تاکید کرد: ما به عنوان بازوی قدرتمند در کنار دولت و وزارت بهداشت هستیم. بنابراین آماده اجرای برنامه‌های مشترک در همه زمینه‌های مربوطه از جمله تهیه بانک اطلاعاتی بیماران پیوند کلیه، پیشگیری از بیماری‌های کلیوی و کاهش هزینه‌های سنگین نظام سلامت هستیم و تمام امکانات خود را در مسیر این همکاری بسیج می‌کنیم.

گفتنی است؛ انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی کشور با ۴۰ سال سابقه خدمت، بیش از ۱۰۰هزار بیمار دیالیزی و پیوند کلیه را تحت پوشش دارد.

بسیج تغذیه درمان مشکلات وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر