کد خبر: 649820 A

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری چهار عضو گروه سارقین مسلحی خبر داد که در پوشش مأمورین پلیس آگاهی و به بهانه توقیف محموله های کالای قاچاق اقدام به سرقت کرده بودند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت محموله به شیوه مسلحانه در مبادی ورودی شهر تهران که در آنها چهار مرد مسلح به تجهیزات نظامی از جمله اسلحه کمری، بی سیم، دستبند و ...در پوشش مأمورین پلیس آگاهی و به بهانه توقیف محموله‌های کالای قاچاق اقدام به آدم ربایی راننده خودروهای باربری و نهایتا سرقت محموله بویژه محموله ی لوازم خانگی کرده بودند ، پرونده‌ای مقدماتی در این خصوص در پلیس آگاهی تهران بزرگ تشکیل و رسیدگی ویژه به پرونده جهت شناسایی و دستگیری سارقین در دستور کار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

در تحقیقات انجام شده از رانندگان خودروهای باربری که سارقین پس از سرقت خودروهایشان ، آنها را به مناطق بیابانی حاشیه ی شهر تهران منتقل و رها کرده بودند ، همگی در اظهاراتی مشابه عنوان داشتند که چهار مرد حدودا ۳۵ الی ۴۰ ساله به شیوه ای مشابه و با استفاده از انواع خودروهای سواری زانتیا ، پژو پارس ، پژو ۴۰۵ و سمند ، ابتدا آنها را در مبادی ورودی شهر تهران بویژه در اتوبان قم – تهران متوقف و در ادامه با استفاده از تجهیزات نظامی و ضمن معرفی خودشان به عنوان مأمورین پلیس آگاهی ، به بهانه ی داشتن محموله ی قاچاق آنها را ربوده و نهایتا در بیابان های حاشیه تهران رها کردند .

یکی از رانندگان در اظهارات خود به کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت : ساعت ۲۱:۳۰ مورخه ۱۷/۰۳/۱۳۹۷ با خودرو وانت حاوی لوازم خانگی به ارزش تقریبی ۱۲۰میلیون تومان ، از شهرستان قم به مقصد تهران – سه راه امین حضور در حرکت بودم که یک زانتیا به شماره انتظامی ایران ۸۸/*** ل ۸۷ با چهار سرنشین مسلح به سلاح کمری ، دستبند ، بی سیم و ... خودرو مرا متوقف کرده و ضمن معرفی خود به عنوان مأمورین پلیس مدعی شدند که محموله ی ماشین قاچاق است و می بایست توقیف شود . ابتدا اقدام به گشتن خودرو نموده وسپس یکی از آنها سوار خودرو من شد و از محل دور شد ؛ سه نفر دیگر که مسلح به سلاح کمری ، بی سیم ، شوکر و دستبند بودند ابتدا دست های مرا بسته و مرا سوار خودرو خودشان کردند و در خلاف مسیر حرکت خودرو محموله به سمت شورآباد حرکت کردند . در بیابان های منطقه کهریزک بود که مرا از ماشین پیاده کرده و خودشان با ماشین از محل دور شدند .

سرهنگ علی ولیپور گودرزی، با اعلام خبر دستگیری هر چهر عضو گروه سارقین مسلح مأمورنما و همچنین کشف خودروهای مسروقه به صورت رها شده در بیابان های اطراف شهر تهران ، افزود : کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران با بررسی اظهارات چهار راننده محموله که همگی به شیوه ای مشابه مورد سرقت وآدم ربایی قرار گرفته بودند و با بهره گیری از اقدامات ویژه پلیسی ، ابتدا اقدام به شناسایی مالک خودرو سواری زانتیای مورد استفاده در یکی از سرقت ها کرده و در تحقیقات بعدی خود اطلاع پیدا کردند که خودرو مذکور در اختیار فرزند صاحب خودرو بوده است.

این شخص به نام "علی .م" ( ۳۲ ساله ) در منطقه مشیریه – خیابان سازمان آب شناسایی ؛ تصویر وی به رؤیت رانندگان رسید و به صورت دقیق مورد شناسایی قرار گرفت ؛ با شناسایی علی .م به عنوان یکی از اعضای گروه سارقین مسلح مأمورنما ، وی تحت مراقبت نامحسوس پلیسی از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت و نهایتا سه عضو دیگر این گروه نیز شناسایی و در تحقیقات میدانی از محل های تردد و مخفیگاه های آنها دیگر خودروهای سواری مورد استفاده در سرقت ها نیز شناسایی شد.

سرانجام در مورخه ۲۷ تیرماه و با اطمینان از حضور متهمین در مخفیگاه هایشان در مناطق مشیریه، خیابان نبرد شمالی و خیابان پیروزی ، هر چهار نفر آنها طی چند عملیات همزمان دستگیر و به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند ؛ متهمین در همان تحقیقات مقدماتی صراحتا به سرقت محموله در پوشش مأمورین پلیس در مبادی ورودی شهر تهران و همچنین محدوده نواب و خیابان فدائیان اسلام اعتراف کرده ؛ محل نگهداری اموال مسروقه نیز در محدوده خیابان فدائیان اسلام شناسایی و در بازرسی از این محل کلیه اموال مسروقه کشف و توقیف شد.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، در پایان این خبر گفت: هر چهار متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس محترم شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند و تحقیقات تکمیلی از متهمین در دستور کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر