کد خبر: 649161 A

گزارش هواشناسی؛

​دمای هوا در نیمه غربی کشور در ۲۴ ساعت آینده افزایش خواهد یافت و این وضع در جنوب غرب بارزتر خواهد بود.

به گزارش ایلنا، محمد اصغری با اشاره به پیش بینی ها بر اساس نقشه‌‌‌های هواشناسی گفت:​ در نیمه شرقی نیز به علت وزش بادهای شمالی کاهش دما خواهیم داشت که البته وزش باد با گرد وخاک همراه است.در مناطقی مانند شرق خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان کاهش دما همراه با گرد وخاک و در برخی مناطق نیز با طوفان شن همراه است.

وی افزود: در مناطقی مانند نهبندان، طبس، زابل، نیمروز، هیرمند و هامون میزان سرعت باد بارز و قابل توجه است. در جنوب شرق نیز در بعدازظهر رگبار و رعد وبرق در ارتفاعات پیش‌‌‌‌بینی می‌‌‌‌شود و در هرمزگان و مناطقی مانند بشاگرد، حاجی‌‌‌آباد، کهنوج، بافق و ارتفاعات زرند نیز همین شرایط حاکم است.

این کارشناس هواشناسی ادامه داد: آب‌‌‌‌های جنوبی کشور مواج خواهد بود و در سواحل لاوان وکیش ارتفاع موج ممکن است تا یک و نیم متر نیز برسد. پدیده مشترک در خوزستان، ایلام، کرمانشاه و کردستان انتقال گرد و غبار از آن سوی مرزها خواهد بود و این وضع در استان‌‌‌های مرکزی، همدان و لرستان نیز حاکم خواهد شد البته با توجه به ابری شدن هوا، دمای کمیته در این سه استان بارز است.

اصغری اضافه کرد: پدیده مشترک در قم، جنوب تهران، قزوین، البرز، جنوب سمنان و شمال اصفهان هم وزش باد است و شاخص کیفیت هوا در این مناطق از شرایط استاندارد خارج می‌‌شود.

وی یادآور شد: برای شرق آذربایجان شرقی، شمال اردبیل و ارتفاعات گیلان و مازندران نیز رگبار و رعدوبرق پیش‌‌‌‌بینی می‌‌شود. برای گلستان هم کاهش دما همزمان با وزش باد پیش‌‌‌بینی می‌‌شود و در خراسان رضوی، یزد و کرمان نیز وزش باد پدیده غالب است. شرایط برای شنا در دریای خزر مساعد است.

گزارش هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر