کد خبر: 648854 A

در هجدهمین مسابقات ملی مهارت صورت گرفت؛

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران از کسب رتبه دوم تیم نخبگان مهارتی تهران در هجدهمین مسابقات ملی مهارت خبر داد و بیان داشت: بکارگیری نخبگان و امیران مهارتی موتور محرک شکوفایی اقتصادی کشور هستند.

رضا گرزین (مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران) با اعلام اینکه تنها افرادی می‌توانند وارد بازار کار شوند که از مهارت‌های تخصصی در شغل خود برخوردار باشند، اظهار کرد: آموزش‌های مهارتی نقش مهمی در توسعه کشور دارد و جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در یاری رساندن به نیروی کار جهت همراهی و هماهنگی با فناوری روز دنیا امری مهم به شمار می‌رود.

وی به کسب رتبه دوم کشوری تیم نخبگان مهارتی استان تهران اشاره و اظهار کرد: تیم نخبگان جوان مهارتی در هجدهمین دوره از مسابقات ملی مهارت توانست 4 مدال طلا، 3 مدال نقره، 3 مدال برنز و 6 دیپلم افتخار کسب کند و در جایگاه دوم کشور قرار بگیرد.

مدیرکل آموزش آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران از رشته‌های فناوری مد، سیستم‌های تحت شبکه، گچکاری و کاشی کاری به عنوان رشته‌های حائز کسب مدال طلا، رشته‌‌های ساخت و تولید تیمی به عنوان رشته‌‌های حائز کسب مدال نقره، رشته‌های جواهر سازی، شیرینی پزی و لوله کشی و گرمایشی حائز کسب مدال برنز و رشته‌های طراحی و توسعه وب، طراحی مهندسی مکانیک، کنترل صنعتی، آشپزی، تراش CNC  و فرز CNC حائز مدالیون در این دوره از مسابقات نام برد.

وی نخبگان مهارتی را تضمینی برای اشتغال و شکوفایی کشور دانست و افزود: ارتقاء توان علمی و مهارتی نخبگان با داشتن پتانسیل بالا در امر کارآفرینی را در بهبود فضای کسب و کار مهم است و این مهم با انتقال مهارت مربیان و کارشناسان مجرب و توانمند این مجموعه امکان پذیر است.  

گرزین تصریح کرد: نخبگان مهارتی افرادی هستند که پس از آموزش‌های مهارتی علاوه بر اشتغال پایدار، کارآفرین نیز می‌باشند و مربیان آموزش فنی و حرفه‌ای با تربیت نیروی ماهر و کاربلد موجب بهره ‌برداری از منابع مختلف در جامعه و تولید روزافزون می‌گردند.

مدیرکل استان تهران در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از همراهی و همکاری کارشناسان مسابقات ملی مهارت استان تهران در اهتمام جدی به ارائه آموزش‌های تخصصی و مهارتی به نخبگان، بیان داشت:  اگر در کشور اهمیت بیشتری به مقوله مهارت آموزی داده شود اهداف خرد و کلان رشد اقتصادی با سرعت بیشتری صورت می‌پذیرد.

رضا گرزین مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران تیم نخبگان مهارتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر