کد خبر: 648826 A

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: با توجه به نیاز شهرک‌های صنعتی به انرژی‌های خورشیدی و تجدیدپذیر در دو شهرک صنعتی چرمشهر و سالاریه در ورامین قرار است برق این شهرک‌ها براساس تفاهم‌نامه از طریق انرژی خورشیدی تأمین شود.

به گزارش ایلنا، نعمت‌الله ترکی (رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران) با اشاره به انجام اقدامات تهیه برنامه ششم توسعه در استان تهران گفت: براساس این برنامه تکالیف هریک از دستگاه‌ها تا پایان سال ١٤٠٠ مشخص شده است.

وی به تهیه سند آمایش استان نیز اشاره کرد و افزود: ظرفیت استان براساس این سند در بخش های مختلف مشخص شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران ادامه داد: در حال حاضر در جلسات شهرستانی با حضور فرماندار، روسای دستگاه‌های استانی و شهرستانی سند برنامه توسعه ششم با رویکرد عملیاتی و برش شهرستانی در حال تنظیم است.

وی ادامه داد: پس از ۱۶ شهرستان یک سند راهبردی عملیاتی شهرستانی برای سند توسعه تهیه می‌شود که مصوب است و تحت نظارت اجرایی سازمان بازرسی و دیوان محاسبات قرار می‌گیرد و امکان تخطی دستگاه‌ها در آن وجود ندارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران در ادامه سخنانش با اشاره به اقدامات انجام شده در بخش انرژی‌های خورشیدی و تجدیدپذیر عنوان کرد: با توجه به نیاز شهرک‌های صنعتی به این انرژی‌ها، در دو شهرک صنعتی چرمشهر و سالاریه در ورامین قرار است برق شهرک‌ها براساس تفاهم نامه از این طریق تأمین شود و قرار است تا سال ۱۴۰۰ حداقل ۲۰ مگاوات برق در این حوزه از طریق این دو شبکه تولید شود.

استان تهران انرژی انرژی خورشیدی برق سازمان مدیریت و برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر