کد خبر: 648750 A

کیانوش جهانپور:

سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره ورود داروی چینی، گفت: واردات دارو و مواد اولیه دارویی کاملا تحت نظارت سازمان غذا و دارو است.

به گزارش ایلنا، کیانوش جهانپور افزود: واردات دارو و مواد اولیه دارویی کاملا تحت نظارت سازمان غذا و داروست و اظهارنظرهای نادانسته و متناقض برخی افراد در این رابطه در خوش‌بینانه‌ترین حالت غیرمسئولانه است.

سخنگوی سازمان غذا و دارو اظهارداشت: قاچاق دارو و داروی قاچاق نه پدیده جدیدی است و نه خاص کشور ماست ولی برخی به گونه‌ای از قاچاق دارو صحبت می‌کنند که گویی جزئیات و مبادی و مجاری آن را دقیقا می‌شناسند، اگر چنین است، چرا این اطلاعات دقیق را به مراجع امنیتی و انتظامی و قضائی رسما اعلام نمی‌کنند.

وی گفت: داروی چینی نداریم و قصدی هم برای ورود دارو از چین وجود ندارد و نیازی هم به داروی چینی وجود نخواهد داشت.

جهانپور ادامه داد: سامانه‌های رهگیری و پیگیری اصالت کالا و سامانه‌های دارویی سازمان غذا و دارو در نوع خود در کشور و حتی میان بسیاری از کشورهای هم ارز  کم‌نظیر و حتی بی‌مانند است و واردات کالای غیرمجاز و قاچاق هیچ ربطی به عملکرد سامانه‌ها ندارد، مجرای قاچاق و واردات کالای غیرمجاز از مجاری غیر رسمی و غیر قانونی است.

وی افزود: اصالت کالا و داروی وارداتی به راحتی قابل شناسایی است و به جای آدرس غلط دادن، در این زمینه مردم را باید بیش از پیش با سامانه و شناسه کالا آشنا کرد.

سازمان غذا و دارو واردات داروی چینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر