کد خبر: 648484 A

رئیس انجمن متخصصان پوست ایران مطرح کرد:

هجدهمین کنگره انجمن متخصصین پوست ایران با حضور میهمانان داخلی و خارجی در محل هتل المپیک آغاز به کار کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی انجمن متخصصان پوست ایران؛ رئیس انجمن متخصصان پوست ایران با بیان اینکه در طول حدود سه سال و نیم اخیر از آغاز فعالیت‌های هیأت مدیره جدید انجمن متخصصان پوست ایران، اقدامات پیگیرانه و مؤثری در راستای اهداف علمی و صنفی اعضا انجمن متخصصان پوست ایران انجام شده است، گفت: برگزاری دوره‌های فراگیری مهارت و کارگاه‌های عملی همچنین ایجاد دوره‌های کوتاه مدت مهارت آموزی بالینی ویژه همکاران در زمینه‌های جراحی پوست، لیزر، تزریق فیلر، نخ، جوان سازی حتی راه اندازی دوره‌های آموزش مدون بویژه برای همکاران شهرستان‌ها جهت به روز رسانی علمی و اعطای گواهینامه‌های آموزشی پیرو رایزنی با اداره آموزش مداوم وزارت بهداشت می‌تواند افق روشنی ایجاد کند.

فرهاد هنجنی افزود: برگزاری جلسات متعدد و مکاتبات فراوان با مسؤولان وزارت بهداشت، معاونت درمان، معاونت آموزشی، دانشگاه‌های علوم پزشکی، سازمان نظام پزشکی، سازمان غذا و دارو، اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و انجمن‌های فعال در حوزه زیبایی به منظور استاندارد سازی خدمات و پروسیجر‌های مختلف پزشکی مبنی بر اینکه چه کسی با چه دانش و ابزاری و چه میزان هزینه مجاز و قادر به ارائه خدمات پوست، مو و زیبایی است همگام با سایر رشته‌ها در حال انجام است.

وی با اشاره به حمایت انجمن از بیماران پروانه‌ای برای شناخته شدن به عنوان بیماری خاص، همچنین تلاش برای بیماران مبتلا به ایکتیوز در همین راستا؛ پیگیری برای تحت پوشش بیمه قرار گرفتن برخی از دارو‌ها به منظور حمایت و کمک به بیماران از دیگر فعالیت‌های انجمن بوده است، گفت: جمع آوری کمک نقدی بالغ بر ۲۱۴ میلیون تومان برای زلزله زدگان کرمانشاه و معاینه رایگان به همت شاخه استانی انجمن متخصصین پوست ایران در آن استان و همچنین اعلام آمادگی انجمن برای درمان‌های تکمیلی و زیبایی مصدومان حادثه پلاسکو بخش دیگری از خدمات عام المنفعه و انسان دوستانه انجمن است.

رئیس انجمن متخصصان پوست ایران پیگیری برای نظارت دقیق‌تر بر ورود فناوری‌های نوین و تجهیزات پزشکی جدید بویژه لیزر و دستگاه‌های مرتبط با پوست و زیبایی را از دیگر اقدامات عنوان کرد و افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده سالانه حجم زیادی وسایل و تجهیزات در زمینه تخصصی پوست، مو، زیبایی، جوانسازی و لیزر وارد کشور می‌شود که متأسفانه بطور دقیق مشخص نیست کجا و توسط چه افرادی مورد بهره برداری قرار می گیرد! تلاش ما بر این است که علاوه بر نیاز سنجی کشور، محل و فرد استفاده کننده از این تجهیزات مشخص شود تا بدین ترتیب از دخالت افراد سودجو و غیر حرفه‌ای که ارتباطی با درمان‌های پوست و زیبایی ندارند جلوگیری شده تا مانع آسیب به هموطنان و ایجاد خسارات جبران ناپذیر شود.

این عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی گفت: راه اندازی کمیته کاسمتیک با همکاری و حضور جدی و مستمر نمایندگان انجمن‌های مرتبط با زیبایی شامل انجمن جراحان پلاستیک و ترمیمی، انجمن جراحان گوش گلو و بینی، انجمن راینولوژی، انجمن اکولوپلاستی، منجر به تصمیمات خوبی شده است.

وی افزود: حاصل این جلسات تدوین و نگارش نامه‌های مختلف و متعدد با امضا رؤسای انجمن‌های مذکور برای وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و سازمان نظام پزشکی در راستای اجرای دقیق کوریکولوم آموزشی و جلوگیری از مداخله افراد سودجو و غیر متخصص در امور زیبایی بود که امید‌های فراوانی در احقاق حقوق حرفه‌ای و تخصصی همکاران ایجاد خواهد کرد و در حال پیگیری است.

رئیس انجمن متخصصان پوست ایران گفت: در عرصه‌های بین المللی سعی کردیم تا با افراد صاحب نام و شاخص علمی در سطوح بین المللی همگام شویم. بدین منظور با دعوت از استادان و میهمانان خارجی و رؤسای انجمن‌های پوست سایر کشور‌ها برای حضور در کنگره‌های داخلی انجمن متخصصین پوست ایران در چند کنگره اخیر ارتباطات خوبی از نظر علمی برقرار شد.

هنجنی افزود: با هدف ارتباط تنگاتنگ با سایر همکاران به تازگی در مجمع انجمن‌های پوست جهان در ویتنام شرکت کردیم؛ در این گردهمایی که ۱۲۰ نفر از ۴۰ انجمن پوست جهان شرکت داشتند، رایزنی لازم با رؤسای انجمن پوست سایر کشور‌ها از جمله آمریکا، انگلیس، چین، هند، استرالیا، بلاروس برای برقراری ارتباطات دو جانبه و دعوت برای سفر به ایران انجام گرفت.

وی گفت: در ادامه اهداف بین المللی، چندی پیش در گردهمایی سالانه انجمن پوست انگلستان که در اسکاتلند برگزار شد به نمایندگی از انجمن متخصصین پوست ایران حضور پیدا کرده و طی دیدار با رئیس انجمن متخصصین پوست انگلستان جهت ایجاد زمینه‌های مناسب همکاری و دعوت از متخصصان پوست این کشور نشستی انجام شد.

هنجنی افزود: حضور انجمن در یک بخش مجزا در همایش بین‌المللی پوست و زیبایی در هند و سخنرانی در این گردهمایی؛ همچنین هماهنگی حضور انجمن در یک جلسه مجزا در همایش جهانی پوست در سال ۲۰۱۹ در میلان به منظور بیان عملکرد و توانایی‌های انجمن متخصصین پوست ایران از دیگر اقدامات برون مرزی بوده است.

وی در پایان در خصوص مجله تخصصی انجمن که در اسکوپوس نمایه است، گفت: گرچه از نظر زمانی در چاپ عقب هستیم، ولی امیدواریم با همکاری بیشتر اعضا هیأت تحریریه این امکان وجود داشته باشد تا در آینده نزدیک به نمایه‌های بین المللی دیگر مثل پابمد و آی اس آی وارد شویم.

هجدهمین همایش انجمن متخصصان پوست ایران با حضور میهمانان داخلی و خارجی، ۳ تا ۵ مرداد ۹۷ در محل هتل المپیک تهران برپاست.

انجمن متخصصان پوست ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر