کد خبر: 648452 A

جانشین معاونت اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اصول حمل خودروهای معیوب با یدک‌کش را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا از مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، سرهنگ علی‌اصغر شریفی، جانشین معاونت اجتماعی و فرهنگ ترافیک این پلیس درباره شرایط یدک‌کشی خودروهای دچار نقص فنی گفت: برابر ماده 85 آئین‌نامه راهنمایی و رانندگی برای یدک‌کشی وسیله نقلیه لازم است که برای وسیله اتصال، خطر باز شدن، گسیختن، یا شکسته شدن وجود نداشته باشد.

شریفی در این زمینه افزود: همچنین هنگام یدک‌کشی، با کاهش سرعت وسیله نقلیه کشنده، فاصله اولیه حفظ شود و بکسل ثابت باشد. به‌علاوه باید فردی دارای گواهینامه، هدایت وسیله نقلیه‌ای را که کشیده می‌شود بر عهده داشته باشد؛ به استثنای زمانی که جرثقیل با جدا کردن محور یا محورهای وسیله نقلیه معیوب، عمل کشیدن را انجام می‌دهد.

وی متذکر شد: استفاده از سیم بکسل یا طنابی که احتمال گسیخته یا پاره شدن را دارد و مانع ثابت ماندن فاصله دو وسیله نقلیه نمی‌شود، مجاز نیست. نکته قابل توجه این است که چنان‌چه سامانه کنترل وسیله نقلیه، فرمان، جلوبندی و سیستم ترمز جلو آسیب دیده باشد، به هیچ عنوان نباید خودرو را بکسل کرد و حتماً باید توسط وسایل نقلیه‌ای که دارای جرثقیل هستند، کشیده شود یا حمل گردد.

پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ترافیک راهنمایی و رانندگی وسایل نقلیه وسیله نقلیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر