کد خبر: 647586 A

رییس سازمان غذا و دارو:

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو گفت: مهمترین موضوع در بحث تامین دارو و افزایش ذخایر دارویی کشور، نقدینگی است، چراکه شرکت های دارویی باید نقدینگی کافی داشته باشند تا بتوانند مواد اولیه و داروهای مورد نیاز را خریداری کنند، اما به دلیل تاخیر بیمه ها در پرداخت مطالبات حوزه دارو، شرکت های دارویی، به شدت تحت فشار هستند.

به گزارش ایلنا، غلامرضا اصغری با اعلام این مطلب، اظهار داشت: خوشبختانه با وعده هایی که رییس سازمان تامین اجتماعی در اجلاس اخیر روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور داد، در صورتی که این سازمان، مطالبات سه ماه اول امسال را در مردادماه پرداخت کند، می تواند به شرکت های دارویی کمک کند. 

 
وی تصریح کرد: امیدواریم که سازمان برنامه و بودجه نیز به سازمان بیمه سلامت کمک کند تا آنها نیز بتوانند مطالبات حوزه دارو خود را پرداخت کنند و به دنیال آن، شرکت ها توانایی تهیه مواد اولیه مورد نیاز خود را داشته باشند.
 
معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو یادآور شد: عمده تلاش ما این است که شرکت های تولید کننده داخلی دارو، تقویت شوند تا به اندازه کافی، به تولید دارو بپردازند و کشور دچار مشکل روبرو نشود،البته در حال حاضر، وضعیت دارو در کشور مناسب و کمبودهای دارویی، محدود است.
 
اصغری با اشاره به تشکیل منظم جلسات ستاد تدابیر ویژه اقتصادی دولت، گفت: در تامین ارز مورد نیاز برای تامین داروی کشور، مشکلی وجود ندارد و ارزهای غیر از یورو، به راحتی تهیه می شود، اما مشکل این است که شرکت های تولیدکننده و واردکننده دارو برای تهیه ارز مورد نیاز، به ریال و نقدینگی نیاز دارند که این مبالغ، همان مطالباتی است که شرکت ها از بیمه ها دارند.
 
معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو در پایان اظهار داشت: وزیر بهداشت نیز تاکید دارد که اگر در کشور شرایط تحریم حکمفرما باشد، باید برای مقابله با آن آماده باشیم و ذخایر دارو و تجهیزات پزشکی به مقدار کافی وجود داشته باشد.
رییس سازمان غذا و دارو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر