کد خبر: 647132 A

در گفت‌وگو با ایلنا تشریح شد؛

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان درباره وضعیت کنونی دانش‌آموزان المپیادی سال‌های گذشته توضیحاتی ارائه کرد.

فاطمه مهاجرانی (رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت دانش‌آموزان المپیادی سال‌های گذشته گفت: برخی از دانش‌آموزانی که سال‌های گذشته در المپیاد‌ها مقام آورده‌اند، اکنون دانشجو هستند و برخی نیز در خارج از کشور درس خواندند و برگشتند.

او با اشاره به راه‌اندازی شرکت‌های کار آفرینانه توسط افرادی که پیش از این به عنوان دانش‌آموز در المپیادها مقام و مدال کسب کردند، گفت: اما در این میان دانش آموزان المپیادی هم بوده‌اند که مهاجرت کردند.

وی در پاسخ به این سوال آیا دولت از این دانش‌آموزان متناسب با تخصص‌شان بهره برده است؟ گفت: بله، بسیاری از هیات علمی‌های ما که امروزه در دانشگاه‌ها فعالیت می‌کنند، از میان دانش‌آموزان مقام آورده در المپیادها هستند، ضمن اینکه بسیاری از پزشکان کشور ما نیز تجربه کسب مدال و مقام در المپیادها را دارند. این تصویر که احساس می‌شود، هر کسی که در المپیاد مدال می‌آورد، از کشور فرار می کند، اصلا تصویر درستی نیست.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان تصریح کرد:‌ بسیاری از دانش‌آموزان المپیادی ما اکنون از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، پزشکان و کارآفرینان هستند.

وی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان المپیادی آینده روشنی دارند و دولت هم در بحث تحصیل و اشتغال به آنها کمک خواهد کرد.

فاطمه مهاجرانی رئیس سازمان استعداد های درخشان دانش‌آموزان المپیادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر