کد خبر: 645582 A

خوش‌خلق:

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای تهران گفت:هر یک درجه افزایش دما ١٥٠٠ مگاوات افزایش بار مصرف به همراه دارد و افزایش هر یک درجه دما در تهران ١٥٠ تا ٢٠٠ مگاوات افزایش بار به دنبال دارد.

به گزارش ایلنا، خوش‌خلق مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران گفت: مصرف برق روز به روز در حال افزایش است و بر این اساس تصمیم مدیریت بار در کشور و استان تهران اعمال شده است.

وی افزود: کاهش بارندگی‌ها موجب شد نیروگاه‌های برق آبی که ٩٥٠٠ مگاوات تامین برق کشور را به عهده دارند اکنون با کاهش آب سدها نمی‌توانند به این اندازه تولید برق کنند.

خوش خلق با بیان اینکه تغییر اقلیم و افزایش دمای هوا تا ٤٣ درجه در تهران مصرف را افزایش داده، عنوان کرد: یک‌سوم مصرف کشور سیستم‌های سرمایشی است و در تهران تا حدود ٥٨ هزار مگاوات مصرف را پشت سر گذاشتیم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران با اشاره به وضعیت برق منطقه‌ای تهران گفت: در برق منطقه‌ای تهران، استانهای  البرز و قم را هم پوشش می‌دهیم  و با توجه به ظرفیت نصب شده ١٢ هزار مگاواتی اکنون پیک مصرف به  ١٠ هزار و ٦١ مگاوات رسیده که تا مرداد به ١٠ هزار و ٦٠٠ مگاوات می رسد و تغییر ساعات کاری در تهران کاهش ٣٠٠ مگاواتی را داشته و طی تعطیلات رسمی ١٠ درصد کاهش مصرف در تهران دیده شده است.

وی با بیان اینکه ٢٥ درصد مشترکان کشور در تهران است و همزمانی گرما در کل کشور مشکلاتی ایجاد می کند تصریح کرد: هر یک درجه افزایش دما ١٥٠٠ مگاوات افزایش بار مصرف به‌همراه دارد و افزایش هر یک درجه دما در تهران ١٥٠ تا ٢٠٠ مگاوات افزایش بار به‌دنبال دارد.

استان تهران استانداری تهران شركت برق منطقه ای تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر