کد خبر: 644727 A

بطحایی تاکید کرد:

وزیر آموزش و پرورش از برخورد با مدارس لاکچری و گیشه‌ای بی‌محتوا خبر داد که مردم را اغفال و آنها را از محتواى آموزشى اصیل منحرف کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید محمد بطحایی در حاشیه افتتاحیه بیست و نهمین المپیاد جهانی زیست‌شناسی گفت: در شرایطی که دشمنان فضاسازی و هجمه وارد می‌کنند این المپیاد با حضور 71 کشور از منحصر به فردترین المپیادهاست و 23 کشور از کشورهای شرکت کننده جزو کشورهای اروپایی  محسوب شوند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: برگزاری این المپیادها بر خلاف تمام فضاسازی‌ها و دشمنی‌ها، نشان می‌دهد ایران کشوری مقتدر، آرام و صلح‌دوست است.

او در جمع خبرنگاران با اشاره به مدارس لاکچری بیان کرد: این مدارس ظاهرى شیک داشته اما از درون تفاوتى با مدارس معمولى ندارند. بخشى از زدودن این مواردى که نظام آموزشی را تهدید مى‌کند به خانواده‌ها برمی‌گردد و  آنها باید هوشیارتر باشند. تبلیغاتى که توسط مسئولان برخی مدارس مشاهده مى‌شود با آنچه در عمل می‌بییم بسیار متفاوت است.

وزیر آموزش و پرورش همچنین افزود: نظارت‌هاى آموزش و پرورش به‌طور مستمر ادامه دارد و با مدارسى که بخواهند به‌طور گیشه‌اى مردم را اغفال کنند و آنها را از محتواى آموزشى اصیل منحرف کنند، برخورد مى‌کنیم.

بطحایی درباره ثبت‌نام دانش‌‌آموزان افغانستانی در مدارس ایرانی با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب گفت: سال تحصیلی آینده همچون سال گذشته حمایت همه‌جانبه‌ای از همه فرزندانی که در سن تحصیل در کشورند به‌ویژه اتباع افغانستانی خواهیم داشت تا دانش‌‌آموزان افغانستانی در کشور از تحصیل محروم نمانند و  تلاش می‌کنیم موانع سر راه تحصیل آنها رفع شود.

وزیر آموزش و پروش درباره توجه به مهارت‌محوری به جای تکلیف‌محوری گفت: یکی از نقایص آموزش و پرورش ما این است که  تکالیف آموزشی و محفوظاتی فراوانی که به دانش‌آموزان به‌ویژه در دوره ابتدایی آموزش داده می‌شود جایگزین توسعه مهارت‌های زندگی شده؛ مهارت‌هایی که دانش‌آموزان بیرون از مدرسه به آن نیاز دارند‌.

بطحایی با اشاره به اینکه رقابت‌های فردی موارد مخرب بسیار زیادی را در فرآیندهای تعلیم و تربیت داشته، گفت: آموزش و پرورش برای رفع این انحرافات برنامه دارد تا این موارد رفع شود و آموزه‌های تعلیم و تربیت اصیل اسلامی را جایگزین محفوظات باشد.

وزیر آموزش و پرورش از اجرای سه برنامه جدید آزمایشی به‌طور فراگیر از ابتدای سال تحصیلی خبر داد و تصریح کرد:  یکی از این برنامه‌ها مهارت‌های یدی است تا زمینه اشتغال و کارآفرینی افزایش یابد.

سید محمد بطحایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر