کد خبر: 644710 A

اعطا خبر داد:

نشست «باغ‌های گم‌شده» از مجموعه نشست‌های مشترک کمیته معماری و طرح‌‌های شهری شورای اسلامی شهر تهران و جامعه مهندسان مشاور ایران روز سه‌شنبه با حضور محسن هاشمی رفسنجانی، سید محمد بهشتی و عبدالله انوار برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، علی اعطا، عضو شورای اسلامی شهر تهران و رییس کمیته معماری و طرح‌های شهری با اعلام این خبر گفت: هدف از برگزاری نشست «باغ‌های گم‌شده»، بررسی راه‌های ساماندهی، صیانت و حفاظت از باغ‌های تخریب نشده شهر تهران و بررسی فنی و حقوقی ضوابط ساخت و ساز در باغات است.

در این نشست که با حضور معماران، شهرسازان، فعالان محیط زیست، مدیران شهری و دانشجویان برگزار می‌‌‌‌شود، محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران، عبدالله انوار فرهنگ پژوه و تهرانشناس، اسکندر مختاری مدیر سابق پایگاه شهر تاریخی تهران و سید محمد بهشتی رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری سخنرانی خواهند کرد.

همچنین در این نشست در قالب دو پنل تخصصی با حضور علی اعطا، محمدسعید ایزدی معاون وزیر راه و شهرسازی، رحمت‌‌‌الله حافظی عضو چهارمین دوره شورای شهر تهران، آزاده شاهچراغی مدیر گروه معماری دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات و... چالش‌‌ها و راهکار های پیش روی حفاظت و صیانت از باغات مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

به گفته اعطا سلسله نشست‌های «دوباره تهران» با توجه به ضرورت بهره‌مندی از دیدگاه‌ها و نظرات متخصصان، صاحب‌نظران و تشکل‌‌‌های تخصصی و صنفی و سازمان‌‌‌های مردم نهاد با مشارکت کمیته معماری و طرح‌‌های شهری شورای اسلامی شهر تهران و جامعه مهندسان مشاور ایران برگزار خواهد شد

گفتنی است این نشست سه‌شنبه ۲۶ تیرماه ۱۳۹۷ از ساعت ۱۶ و به آدرس ولنجک، خیابان ۲۶، بلوار دانشجو، بلوار البرز، نبش خیابان سلامی، آمفی تئاتر جامعه مهندسان مشاور ایران برگزار خواهد شد..

علی اعطا علی اعطاء
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر