کد خبر: 644561 A

عضو شورای شهر تهران گفت: تعداد افراد معرفی شده به عنوان قائم مقام ذی حساب ۳۰ نفر است در حالی که اکنون ۶۰نفر دیگر به عنوان ذی حساب در شهرداری مشغول به کار هستند که تاییدیه شورای پنجم را ندارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، افشین حبیب زاده در هفتاد و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در مخالفت با کلیات لایحه معرفی ۳۰ نفر از کارکنان شهرداری به عنوان قایم مقام ذی‌حسابی در واحدهای تابعه شهرداری گفت:‌ مخالفت من از این باب است که تعداد افراد معرفی شده به عنوان قائم مقام ذی حساب ۳۰ نفر است در حالی که اکنون ۶۰نفر دیگر به عنوان ذی حساب در شهرداری مشغول به کار هستند که تاییدیه شورای پنجم را ندارند.

رییس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد:‌ این ۶۰ نفر در سازمان‌ها و مناطق شهرداری به مدت سه سال از شورای دوره چهارم تاییدیه گرفته‌اند و علیرغم آنکه هنوز زمان دارند اما این از حقوق شورای پنجم است که تمام ذی حسابان را تایید کند. از این رو درخواست می‌کنم که این لایحه بازگردد و پس از آنکه تمام ذی‌حسابانی که مشغول به کار هستند اضافه شدند، یکجا معرفی و مورد بررسی قرار گیرند.

وی بر لزوم تسریع در تشکیل دیوان محاسبات شهری تاکید کرد و گفت: این ذی‌حسابان استخدام رسمی شهرداری بوده و سال‌ها در شهرداری مشغول به کار بوده‌اند. اکنون هم این افراد برای تطبیق عملکرد مالی شهرداری با قوانین و مقررات منصوب شده‌اند. در واقع افرادی از خود شهرداری بر خورد عملیات مالی شهرداری نظارت دارند در حالی که در دیوان محاسبات شهری این افراد قرار است زیر نظر شورا باشند تا نظارت شورا به صور ت کامل محقق شود.

شورای شهر تهران افشین حبیب زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر