کد خبر: 644395 A

وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

وزیر آموزش و پرورش گفت: تلویزیون تعاملی با هدف آموزش مدیران مدارس تا قبل از مهرماه افتتاح می‌شود.

به گزارش ایلنا، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در جلسه هم‌اندیشی مدیران ستادی، رؤسای نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان اصفهان، اظهار کرد: در راستای اجرای سند تحول بنیادین، مدرسه محوری یکی از سیاست‌های اصلی آموزش و پروش در دولت دوازدهم است که اخیراً در دست اجراست.

وی با اشاره به تلاش‌هایی که در چهار دهه اخیر با هدف ایجاد تحول در آموزش و پرورش صورت گرفته است، تصریح کرد: نه تنها هیچ یک از تلاش‌های انجام شده به ثمر ننشست بلکه موجب غفلت از برخی بخش‌های تعلیم  و تربیت شد.

بطحایی خاطرنشان کرد: در برهه‌هایی از زمان در بسیاری از موارد به مدارس تفویض اختیار شد اما تحول موردنظر محقق نشد و تمرکزگرایی همچنان ادامه یافت.

وی افزود: تا زمانی که مدرسه محوری به معنای واقعی محقق نشود اگر این روند تا بیست سال دیگر هم ادامه پیدا کند بازهم شاهد مشکلات خواهیم بود.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ایجاد سامانه انتخاب و انتصاب مدیران، اجرای طرح سنجش صلاحیت‌ها با فاصله زمانی کمتر از سه ماه و کسب گواهینامه شایستگی‌ها، اجرای سامانه سنجش فعالیت‌های مدرسه و سنجش مدارس در ماه‌های  مختلف و تفویض اختیار به مدارس، چهار سیاستی است که در دستور کار  قرار دارد.

وی با بیان اینکه ادارات آموزش و پرورش تنها باید نقش بالینی داشته باشند و از ارسال بخشنامه به مدارس خودداری کنند، گفت: برای اینکه مدارس بتوانند مشکلات خود را حل کنند، ادارات مالی و اداری باید از ادارات مناطق خارج شوند و کار آنها در اختیار مدارس قرار گیرد و آنها فقط نظارت کنند.

وی افزود: در برنامه آموزش مدیران که تحت عنوان تلویزیون تعاملی به زودی آغاز به کار می‌کند، نکات مورد نیاز مدیران به صورت دو طرفه ارائه می شود و این برنامه تا قبل از مهرماه عملی می‌شود.

بطحایی با اشاره به وجود آسیب های اجتماعی در جامعه گفت: وظیفه معلمان آگاهی بخشی به والدین در این خصوص است و باید تلاش کنیم خانواده ها نهایت همکاری در این زمینه را با مدرسه داشته باشند و تلویزیون تعاملی در این زمینه فعالیت خواهد کرد.

وی افزود: کمبود نیروی انسانی چالشی است که نباید از آن فرار کرد بلکه باید آن را به فرصت تبدیل کنیم و در دهه‌های اخیر چالش‌هایی بدتر از این را پشت سر گذاشته‌ایم.

در این جلسه هم اندیشی، کمالی مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان، آمار دانش‌آموزان استان اصفهان را 867 هزار دانش آموز اعلام واظهار کرد: 6779 مدرسه در استان اصفهان وجود دارد که از این تعداد 2596 مدرسه پسرانه، 2571 مدرسه دخترانه هستند.

وزیر آموزش و پرورش سید محمد بطحایی جلسه هم‌اندیشی مدیران ستادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر