کد خبر: 643362 A

معاون کل وزارت بهداشت مطرح کرد:

معاون کل وزارت بهداشت تاکید کرد: با تغییر نرخ برابری ارز برای ساکنین کشورهای خارجی، فرصت مناسبی برای توریسم درمانی و ارائه خدمات درمانی بیشتر برای اتباع خارجی فراهم شده است. بنابراین توصیه می‌‌شود، جامعه پزشکی، فعالان بخش خصوصی و غیر دولتی از این فرصت استفاده کنند.

به گزارش ایلنا، ایرج حریرچی، سخنگو و معاون کل وزارت بهداشت درخصوص نوسانات ارز و چالش های آن در حیطه سلامت گفت: علیرغم اینکه تحریم غیرقانونی و نوسانات ارزی اخیر، مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است اما می‌‌‌توان با تدبیر و برنامه‌‌‌ریزی، تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.

وی با بیان اینکه با تغییر نرخ برابری ارز برای ساکنان کشورهای خارجی، فرصت مناسبی برای توریسم درمانی و ارائه خدمات درمانی بیشتر برای اتباع خارجی فراهم شده است، اظهار داشت: توصیه می‌‌‌شود که جامعه پزشکی، فعالان بخش خصوصی و غیردولتی از این فرصت استفاده کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: دانش و مهارت پزشکان ایرانی و زیرساخت‌‌‌های درمانی پیشرفته موجود در کشور، ظرفیت جذب بیمار خارجی با چند برابر ظرفیت، دارد.

حریرچی افزود: سایر دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی مربوطه در حوزه‌های جانبی از لحاظ اقامت و حمل و نقل در این زمینه هم می‌توانند با گسترش خدمات، علاوه بر تامین ارزش افزوده در حوزه خود، به توسعه توریسم درمانی کمک کنند.

معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه سوءاستفاده واسطه‌ها و گرانفروشی نامتعارف بعضی خدمات جانبی در گذشته باعث صدمات جدی به توریسم درمانی شده است، تصریح کرد: درخواست می‌کنیم که دستگاه‌های نظارتی مانع سوءاستفاده تعدادی واسطه و دلال شوند.

ایرج حریر چی ایرج حریرچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر