کد خبر: 643127 A

رئیس پلیس راه راهور ناجا با اشاره به برخورد تانکر حامل سوخت با اتوبوس مسافربری سنندج – تهران، گفت: در این حادثه ۱۱ تن کشته ۶ تن مجروح شدند. کمیته ویژه فنی پلیس راه و راهور در حال بررسی علت اصلی حادثه هستند و قطعا سهم همه مقصران مشخص و اعلام می‌شود.

به گزارش ایلنا، سردار محمد حسین حمیدی با اعلام اینکه در این حادثه ۱۱ تن کشته ۶ تن مجروح شدند، گفت: کمیته ویژه فنی پلیس راه و راهور در حال بررسی علت اصلی حادثه هستند. قطعا سهم همه مقصران مشخص و اعلام می‌شود.

وی افزود: حوالی ساعت ۳۰ دقیقه بامداد چهارشنبه یک دستگاه اتوبوس مسافربری در حاشیه پایانه شهر سنندج در حال مسافرگیری بود که ناگهان یک دستگاه تانکر حامل موادخطرناک از پشت سر با اتوبوس برخورد کرده است.این تصادف منجر به آتش گرفتن اتوبوس و مرگ ۱۱ تن و مجروح شدن ۶ تن شد.

او ادامه داد: در حال حاضر کمیته ویژه فنی در محل حادثه با حضور معاون هماهنگی و‌ مسوول بازرسی پلیس راه و معاون هماهنگی و‌ مسوول بازرسی پلیس راهور در حال بررسی علت حادثه هستند.موضوع نقص فنی وسیله نقلیه و سهم تمامی شرکت های مرتبط در این خصوص‌در دست بررسی است و‌نتایج آن متعاقبا اعلام می شود.

سردار حمیدی افزود: در مبادی مربوطه همانند کمیسیون ایمنی راهها و‌ کمیسیون عمران مجلس جلسات ویژه برای این موضوع برگزار می شود.منطقه‌ای که حادثه در آن رخ داده جزء مناطق حادثه خیز در شهر سنندج است که همکاران ما بارها به مسئولان منطقه تذکرات لازم را داده بودند.طبق قانون، رانندگی بیش از ۹ ساعت توسط رانندگان وسایل نقلیه عمومی ممنوع است و تانکرهای حامل مواد خطرناک نیز اگر سامانه نظارتی آنلاین نداشته باشند اجازه تردد شبانه ندارند.

اتوبوس پلیس راه رئیس پلیس راه معاون سنندج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر