کد خبر: 642715 A

محسن هاشمی در جمع خبرنگاران:

رئیس شورای شهر تهران گفت: گزارشی از سازمان بازرسی کل کشور دریافت کردیم که یکی از شرکت‌های وابسته به نام رسا تجارت به شهرداری بدهکاری دارد و معاونت مالی و اقتصادی شهردرای نیز گزارش را تایید کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رئیس شورای شهر تهران در حاشیه هفتاد و پنجمین جلسه شورای شهر در جمع خبرنگاران با اشاره به اطلاعیه بنیاد تعاونی سپاه اعلام کرده بود بنیاد تعاون سپاه بدهی‌ای به شهرداری تهران ندارد، گفت: لزومی برای صحبت در این خصوص نداریم. اعداد و ارقام بدهی مشخص است و شهرداری مدعی داشتن طلب از یکی از ارگان‌های وابسته به بنیاد تعاون سپاه است.

وی ادامه داد: گزارشی از سازمان بازرسی کل کشور دریافت کردیم که یکی از شرکت‌های وابسته به نام رسا تجارت به شهرداری بدهکاری دارد و معاونت مالی و اقتصادی شهردرای نیز گزارش را تایید کرده است.

رئیس شورای شهر با اشاره به جلسه هم‌اندیشی اعضای شورا با شهردار که یکشنبه برگزار شد، افزود: در آن جلسه در این خصوص صحبت کردیم و قرار شد شهردار بررسی‌های لازم را انجام دهد. در هر صورت لازم است بنیاد تعاون شهرداری تهران در این خصوص باهم در آرامش صحبت کنند. در هر صورت یک طلب مطرح است و باید به جای سیاسی کردن در آرامش آن را پیگیری کنیم.

رئیس شورای شهر در پاسخ به این سوال که آیا در مورد طرح تحقیق و تفحص از شهرداری که توسط تعدادی از نمایندگان مجلس مطرح شده اطلاعی دارد یا خیر افزود: من از این موضوع خبر نداشته و شخصا هم درخواستی نکردم.

افشانی با طمانینه انتصابات را دنبال می‌کند

رئیس شورای شهر در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص روند انتصابات تازه در شهرداری تهران  تصریح کرد: به سرعت نمی‌توان مدیران سطح بالا را تغییر داد و باید با آنها کار کرد و در صورت مناسب بودن اقداماتشان فعالیت آنها ادامه پیدا می‌کند. بحث ما جناحی و سیاسی نیست به دنبال تخصص و تعهد هستیم. به نظر می‌رسد شهردار با طمانینه انتصابات را دنبال می‌کند.

رئیس شورای شهر با اشاره به محتوای جلسه امروز و تصویب یک فوریت طرح مدیریت تعارض منافع در شهرداری افزود: براساس این طرح استفاده از آشنایان و خویشان در سازمان شهرداری ممنوع می‌شود همچنین لایحه افزایش خدمات بهای بهشت زهرا در دستور کار امروز قرار گرفت. معمولا در تهران سالیانه حدود 50 هزار مرگ در سازمان بهشت زهرا ثبت می‌شود که 35 هزار متوفی در بهشت زهرای ماندگار شده و بقیه به شهرستان‌ها منتقل می‌شوند.

وی ادامه داد: ‌از این میان 22 هزار نفر با نرخ پایین و حتی مجانی از خدمات بهشت‌زهرا بهره‌ می‌برند. البته بهشت زهرا مراقب است که هزینه‌های کفن و دفن زیاد نشود.

شورای شهر تهران محسن هاشمی بنیاد تعاون سپاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر