کد خبر: 642639 A

محمد سالاری:

عضو شورای شهر تهران گفت: یکی از مشکلات و چالش‌هایی که ما و همکارانمان در بازدید از مناطق و ملاقات‌های مردمی و در جلسات با مدیران شهری و شورایاران مدام با آن مواجه می‌شویم، اعتراض مردم به فرایند بسیار طولانی و پیچیده صدور پروانه ساختمانی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در هفتادوپنجمین جلسه در تذکر پیش از دستور در شورای شهر نسبت به طولانی بودن فرایند صدور پروانه ساختمانی تذکر داد.

محمد سالاری گفت: یکی از مشکلات و چالش‌هایی که ما و همکارانمان در بازدید از مناطق و ملاقات‌های مردمی و در جلسات با مدیران شهری و شورایاران مدام با آن مواجه می‌شویم، اعتراض مردم به فرایند بسیار طولانی و پیچیده صدور پروانه ساختمانی است.

وی ادامه داد: این مساله موجب نارضایتی مردم شهر تهران شده است.

سالاری افزود: مجموعه استعلام‌هایی که می‌بایست توسط کمیسیون ماده ۷ مناطق، مرکز و یا شورا باید انجام شود و مجموعه اتفاقاتی که در حوزه ارجاع ناظر در سازمان‌های نظام مهندسی باید انجام شود ماه‌ها به طول می‌انجامد.

این عضو شورای شهر تهران به بررسی طولانی مدت نقشه‌های معماری در سطح مناطق و دفاتر خدمات الکترونیک به صورت همزمان و عدم هماهنگی آنها نیز انتقاد کرد و گفت: بررسی نقشه‌های نما و کمیته‌های نمای مناطق و فرایند احصای پرونده‌ها در شورای معماری نیز بسیار طولانی است و با توجه به وضعیت رکودی که در حوزه ساخت و ساز وجود دارد دست به دست هم داده  تا نارضایتی جدی برای مردم بوجود بیاید.

سالاری در پایان خطاب به  شهردار تهران و معاون شهرسازی و معماری خواستار برگزاری جلسه با شهرداران و معاونین شهرسازی مناطق به منظور روانسازی روند صدور پروانه ضمن رعایت اصول و قوانین شهرسازی و معماری شد.

شورای شهر تهران محمد سالاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر