کد خبر: 641883 A

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از کشف جنایت خیابان سازمان برنامه در منطقه غربتهران خبر داد که طی آن قاتل اقدام به قتل دوست خود کرده بود.

به گزارش ایلنا، سرهنگ حمید مکرم، در توضیح این خبر عنوان داشت: در یازدهم تیرماه یکی از شهروندان با مراجعه به دادسرای ناحیه ۲۷ تهران و طرح شکایت با موضوع فقدان اعلام داشت که برادرش به هویت مشخص ( ۵۳ ساله ) در ساعت ۱۳:۰۰ مورخه ۱۰/۰۴/۱۳۹۷ به قصد ملاقات با یکی از دوستانش از محل کارش در منطقه پانزده خرداد خارج شده اما پس از آن مراجعتی به محل سکونتش نداشته و پاسخگوی تماس های تلفنی اعضای خانواده اش نیز نیست.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "فقدان افراد"، پرونده جهت ادامه تحقیقات در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.  

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به دستگیری متهم پرونده در کمتر از ۲۴ ساعت از زمان آغاز رسیدگی به پرونده در پلیس آگاهی اعلام داشت : با آغاز رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با انجام اقدامات ویژه پلیسی اطلاع پیدا کردند که فقدانی با یکی از دوستانش به نام فرشید .ک (۵۱ ساله) قرار ملاقات داشته است ؛ فرشید جهت تحقیقات به اداره یازدهم دعوت و پس از حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مدعی شد آخرین بار فقدانی را در محدوده اتوبان یادگار امام از ماشین پیاده کرده و پس از آن اطلاعی از وی ندارد . با وجود ادعای فرشید مبنی بر نداشتن هرگونه خبری در خصوص سرنوشت فقدانی، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی که متوجه برخی تناقض گویی ها در اظهارات وی شده بودند، او را ضمن هماهنگی با بازپرس شعبه هفتم دداسرای ناحیه ۲۷ تهران بازداشت کرده و تحقیقات پلیسی از وی را جهت کشف واقعیت در دستور کار خود قرار دادند.

سرانجام "فرشید . ک" در تاریخ چهاردهم تیرماه با اعتراف صریح به ارتکاب جنایت عنوان داشت که فقدانی را پس از بیهوش کردن با نوشیدنی مسموم، در خانه‌اش در منطقه خیابان سازمان برنامه به شیوه خفه کردن به قتل رسانده و جنازه نیز همچنان در داخل خانه است.

با اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، بلافاصله کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی و عوامل تشخیص هویت به خانه استیجاری قاتل در خیابان سازمان برنامه اعزام شده؛ پس از ورود به داخل خانه، با جسد فقدانی در داخل اتاق پذیرایی روبرو شدند. در تحقیقات از متهم پرونده مشخص شد که خانواده متهم در شهرستان سکونت داشته و او بواسطه کار در تهران اقدام به اجاره یک خانه مجردی در تهران کرده است .

"فرشید .ک" در خصوص انگیزه و نحوه ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت: "در روز دهم تیرماه متوفی با من جهت طلب مالی‌اش تماس گرفت ؛ آنروز من با یکی از دوستانم قرار ملاقات گذاشته بودم و او به من وعده داده بود تا مبلغی را به من قرض بدهد تا بتوانم بدهی خودم را به متوفی پرداخت؛ زمانیکه متوفی بابت طلبش با من تماس گرفت، موضوع را با او در میان گذاشتم و او عنوان داشت که خودش برای دریافت پول خواهد آمد. با یکدیگر قرار گذاشتیم و من با ماشین به دنبال او رفتم ؛ دو نفری به محدوده اتوبان یاردگار امام رفتیم و منتظر آمدن دوستم شدیم اما خبری نشد و پس از چندین بار تماس ، گوشی تلفن همراه دوستم خاموش شد؛ متوفی که عصبانی شده بود، ناگهان شروع به فحاشی کرد و همین موضوع باعث عصبانیت من شد. در همان لحظه تصمیم به کشتن وی گرفتم؛ به بهانه پیگیری تهیه پول، متوفی را به خانه خود دعوت کرده و آنجا یک نوشیدنی مسموم تهیه و به او دادم ؛ متوفی بلافاصله پس از خوردن نوشیدنی بیهوش شد و من از همین فرصت استفاده کرده و پس از بستن دست و پاهایش ، او را خفه کردم ؛ قصد انتقال جسد به خارج از خانه را داشتم اما آنروز یعنی دهم تیرماه به واسطه تردد زیاد در داخل ساختمان امکانش نبود؛ تصمیم گرفتم تا فردای آنروز یعنی در تاریخ یازدهم جسد را به بیرون از خانه منتقل کنم اما در حالیکه جسد همچنان داخل خانه مانده بود، دستگیر شدم".

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با اعتراف صریح متهم رونده به ارتکاب جنایت و کشف جسد، پرونده با موضوع قتل عمـد تشکیل و متهم با قرار بازداشت موقت، جهت ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

جنایت سرهنگ حمید مکرم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر