کد خبر: 637185 A

معاون اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان:

معاون اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان گفت: پرداختن به نقش‌های اجتماعی زنان نباید نقش‌های اصیل و مادری بانوان که مدیریت خانواده و تربیت نسل است را تحت‌الشعاع قرار دهد.

به گزارش ایلنا، مریم ملکی معاون فرهنگی ـ تربیتی خواهران دفتر مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در پی «اجرای طرح پرورش مدیران زن آینده توسط وزارت آموزش و پرورش»، افزود: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به عنوان عضوی از جامعه بزرگ دانش‌آموزی کشور و پیشتاز در الگوی تعالی دختران است که اجرای این الگو را مأموریت اصلی خود می‌داند.

وی گفت: طرح‌ها و برنامه‌هایی که باعث رشد و شکوفایی استعدادها، مهارت آموزی، تربیت و پرورش زنان ایران اسلامی می‌شود و پاسخگو به نیازهای جامعه است، بر مبنای فرمایشات مقام معظم رهبری، با توجه به ضرورت تبیین الگوی سوم «زنِ نه شرقی، نه غربی» در اجرای طرح هایی از این دست، توجه به ویژگی‌ها، نقش‌ها و رسالت زنان با توجه به آموزه‌های دین مبین اسلام به عنوان نسخه اصیل زن مسلمان در مقابل سایر مکاتب و نحله‌های فکری ضروری است.

ملکی با بیان اینکه  قطعاً در حوزه فعالیت‌های اجتماعی زنان، بخش هایی وجود دارد که حضور آنها در آن، هم لازم، ضروی و هم تعهد آور است، خاطرنشان کرد: پرداختن به نقش‌های اجتماعی زنان نباید نقش‌های اصیل همسری و مادری بانوان که مدیریت خانواده و تربیت نسل است را تحت‌الشعاع قرار دهد و یا باعث تغییر جایگاه این نقش‌ها با هم شوند و بنیان خانواده را متزلزل کند.

وی گفت: عرصه معلمی یا بعضی از عرصه‌های خاص خدمات ویژه مثلاً در حوزه پزشکی از جمله موارد خاصی است که حقیقتاً حضور زنان لازم است و به تبع این حضور، ملازم با تعهدهایی است؛ خیلی اوقات زنان برای انجام تعهدات اداری‌شان، ناچار می‌شوند که بسیاری از تعهدات خانوادگی خود را زیرپا گذارند لذا باید با مدیریت صحیح فعالیت‌های اجتماعی تعهدآور در طرح‌هایی این چنینی طوری عمل کرد که از یک سو، نقش‌های پایه‌ای زنان دچار آسیب و مشکل نشود و کیان خانواده از خطر مصون بماند و از سویی دیگر الگوی زن مسلمان جایگاه خویش را در بین گفتمان‌های رقیب باز کند.

مریم ملکی معاون فرهنگی ـ تربیتی خواهران دفتر مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلام طرح پرورش مدیران زن آینده توسط وزارت آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر