کد خبر: 636893 A

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی:

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: مدت‌هاست در دولت یازدهم و دوازدهم لایحه‌ای را برای کودکان بی‌شناسنامه تدوین کرده‌ایم و در کمیسیون اجتماعی دولت هم به تصویب رسیده، اما هنوز نهایی نشده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شهیندخت مولاوردی (دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی) در حاشیه صدو دومین جلسه شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران، گفت: معاونت زنان و خانواده برنامه‌هایی را در زمینه ایجاد نشاط اجتماعی برای بانوان پیگیری می‌کند و تا جایی که در جریان هستم برنامه ملی تاب آوری اجتماعی را در دستور کار داریم که یک ضرورت اساسی است.

او در ادامه گفت: برنامه ملی تاب‌آوری؛ شامل تاب آوری زنان و تاب آوری تک تک اعضای خانواده است؛ همچنین کلیات برنامه‌های ملی سلامت و نشاط زنان در ستاد ملی زنان و خانواده به تصویب رسیده است که مقدماتش از دولت یازدهم فراهم شده بود.

مولاوردی تاکید کرد که برنامه‌هایی با حمایت معاونت از سازمان‌های مردم نهاد در دستور کار است که بایستی این حمایت‌ها بیشتر شود.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی در رابطه با کودکانی با پدران اتباع خارجی و مشکل دریافت شناسنامه آنها، بیان داشت: مدت‌ طولانی در دولت یازدهم و دوازدهم لایحه‌ای را برای این موضوع با همکاری وزارت رفاه آماده کرده‌ایم و در کمیسیون اجتماعی دولت هم به تصویب رسیده اما هنوز نهایی نشده است.

مولاوردی در پایان تاکید کرد که مجلس هم طرحی در این زمینه دارد و اختلاف نظرها و ملاحظاتی نیز برای نهایی شدن لایحه وجود دارد، فعلا این مساله در حال بحث و بررسی است.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر