کد خبر: 636420 A

سالاری مطرح کرد:

رییس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای شهر تهران گفت: شهرداری منطقه ۲ می‌بایست با دادستانی تهران مذاکرات و مکاتباتی را داشته باشد تا با دریافت مجوز بتواند به نمایندگی از مالک نسبت به احیاء این باغ با هزینه خود اقدام کند و بعدا هزینه‌ها را در حساب بنیاد مستضعفان لحاظ کند.

به گزارش ایلنا، محمد سالاری (عضو شورای شهر تهران) با اشاره به بازدیدی که در روزهای اخیر از باغ برره داشته است، اظهار داشت: این باغ یکی از باغات بسیار قدیمی شهر تهران است که اکنون متعلق به بنیاد مستضعفان کشور است. این باغ حدود ۱۰۰۰ درخت داشته که متاسفانه با غفلتی که بنیاد در خصوص صیانت از درختان داشته، طی سال‌های گذشته بخش قابل توجهی از درختان این باغ که درختانی قدیمی با بن بالا بوده‌اند از بین رفته است و بخش‌های قابل توجهی از این باغ به یک زمین بایر تبدیل شده است. درحالی‌که بنیاد مستضعفان موظف بوده با توجه به وظیفه خود به عنوان مالک در جهت حفظ و صیانت از این باغ تلاش کند.

وی تصریح کرد: شهرداری منطقه ۲ نیز براساس نیازی که داشته چندین پلاک ثبتی را از بنیاد مستضعفان تملک کرده و در قبال آن طی تفاهم‌نامه‌ای متعهد به صدور مجوز برای بارگذاری قابل توجه‌ای در باغ برره شده است که خوشبختانه این تفاهم نامه هنوز بصورت کامل اجرایی و منجر به صدور پروانه نشده است.

وی در خصوص درختانی که در این باغ خشک شده است، بیان کرد: کمیسیون ماده ۷ به این موضوع ورود پیدا کرده و پس از بررسی پرونده مبلغی قریب به ۷-۸ میلیارد تومان جریمه برای آن تعیین کرده است.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه وضعیت این باغ فعلا بلاتکلیف است، گفت: باتوجه به اینکه شهرداری منطقه ۲ در زمان مدیریت شهری گذشته تعهداتی به برای صدور مجوز بارگذاری به مالک باغ داده است، اکنون شهرداری منطقه ۲در بلاتکلیفی به سر می‌برد.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران ادامه داد: ما به عنوان کمیسیون شهرسازی و معماری به شهردار منطقه تاکید کردیم با توجه به خشک شدن در ختان این باغ به هیچ عنوان نباید برای ساخت و ساز در این باغ مجوز صادر شود.

وی افزود: باتوجه به لغو مصوبه برج باغ‌ها هیچکدام از شهرداری‌های مناطق حق صدور مجوز ساخت در باغات را ندارند و این موضوع به صورت جدی به شهردار منطقه ۲ اعلام شد و البته رویکرد شهردار منطقه نیز صیانت از این باغ است. همچنین از ایشان خواستیم که با دادستانی تهران مذاکرات و مکاتباتی را داشته باشند تا با دریافت مجوز بتوانند به نمایندگی از مالک نسبت به احیای ابن باغ با هزینه خود اقدام کند و بعدا هزینه‌ها را در حساب بنیاد مستضعفان لحاظ کنند.

شورای شهر باغ برره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر