کد خبر: 636262 A

فرمانده مرزبانی ناجا:

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه تعداد شهدای مرزبانی از دوره‌های گذشته بیشتر نشده است، گفت: تعداد عملیات‌های مرزبانی در مقابله با اشرار، کاروان‌های قاچاق مواد مخدر و ورود اتباع دیگر کشورها به صورت غیرمجاز بیشتر شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار قاسم رضایی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سه شنبه عازم کابل است، گفت: برای بررسی وضعیت مرزهای دو کشور و چگونگی ارتقای تعاملات و مدیریت مرزها عازم کابل هستیم.

وی ادامه داد: از قبل توافقاتی با مسئولان مرزی افغانستان داشتیم که برخی از آنها اجرا شده و برخی از آنها به ویژه در حوزه سیستان و زابل اجرایی نشده است که آنها را دنبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: مرزهای طولانی با افغانستان داریم که دارای توپوگرافی بسیار خشن است این مرزها به صورت شبانه‌روزی کنترل می‌شود در همین عملیات دو شب گذشته بیش از یک تن مواد مخدر همراه با سلاح، دوربین‌های دید در شب و بیسیم کشف و ضبط شده است و در درگیری با اشرار دو تن از آنه به هلاکت رسیدند و متاسفانه در این درگیری که یک ساعت به طول انجامید دو نفر از نیروهای ما نیز به شهادت رسیدند.

فرمانده مرزبانی ناجا تاکید کرد: توطئه‌ها در آن سوی مرزها بیشتر است و کشورهای ثالث در آن سوی مرزها توطئه‌های بیشتری دارند.

وی با بیان اینکه ما همیشه و در شبانه‌روز گشت و کمین‌هایی در مرزها داریم چرا که توطئه در آن سوی مرزها بیشتر است تصریح کرد: درگیری‌های اخیر درست است که همزمان با پخش مسابقه فوتبال بود اما هیچ ربطی نداشت.

وی با بیان اینکه مدیریت مرزهای کشور با مرزبانی ناجا است تاکید کرد: برخی از مناطق به صورت محدود با توجه به شرایطی که در ستاد کل وجود دارد توسط نیروهای سپاه یا ارتش مدیریت می‌شود.

وی با بیان اینکه از 8750 کیلومتر مرز بیش از 8 هزار کیلومتر آن در اختیار مرزبانی ناجا است گفت: در سال جاری در مرزهای شمال غرب و جنوب شرق کشور و در درگیری‌هایی که انجام شده تعدادی از نیروهای مرزبانی به شهادت رسیدند که این افراد عمدتا در درگیری‌ با اشرار، گروه‌های تروریستی و مواد مخدر به شهادت رسیدند. بیشترین تلفات ما در مقابله با کاروان‌های مواد مخدر و شرارت‌های شرق کشور بوده است.

سردار رضایی در پاسخ به این سوال که علت اینکه اخیرا تعداد شهدای مرزبانی ناجا افزایش پیدا کرده چیست؟ اظهار کرد:‌تعداد شهدا نسبت به گذشته بیشتر نشده است البته خوشحالیم که رسانه‌ها در این خصوص حساس هستند اما همانطور که گفتم تعداد شهدا نسبت به دوره‌های گذشته افزایش نیافته اما عملیات‌های ما در مرزهای کشور در مقابله با مواد مخدر و ورود‌های غیرمجاز افزایش داشته است.

فرمانده مرزبانی ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر