کد خبر: 636078 A

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر:

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: طرح صدور نسخه الکترونیکی امسال برای نخستین بار در جریان سفر حج برای زائران اجرا می‌شود.

به گزارش ایلنا، سید علی مرعشی در مراسم آغازین دوره بازآموزی اورژانس‌ها و بیمارستان‌های پزشکی در مشهد افزود: بر این اساس نسخه کاغذی از سوی پزشکان کاروان‌ها صادر نمی‌شود و نسخه زائران در قالب پرونده پزشکی الکترونیکی برای آنان صادر می‌شود.

وی ادامه داد: به این ترتیب همه پرونده پزشکی زائران حج به صورت الکترونیکی با وارد کردن کد ملی برای سایر پزشکان و در موارد ضروری قابل دسترسی است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران همچنین بر ضرورت آگاهی کامل زائران از حمل دارو‌های ممنوعه تاکید و بیان کرد: همراه داشتن همه دارو‌هایی که از ترکیبات مورفین و متادون برخوردارند توسط زائران ممنوع است.

وی در ادامه به بالا بودن میانگین سنی زائران حج امسال که بیش از ۵۰ سال است نیز اشاره و بیان کرد: به این ترتیب زائران حج امسال دارای بیماری‌ها و مشکلاتی مانند فشار خون هستند لذا باید پزشکان کاروان‌ها با بالا بردن آستانه تحمل خود و تحت نظر داشتن زائران از سلامت آنان اطلاع دقیق داشته باشند.

دوره بازآموزی اورژانس‌ها و بیمارستان‌های پزشکی خراسان رضوی از ۳۰ خرداد به مدت سه روز در مشهد ادامه دارد. در چارچوب آیین حج امسال ۱۰ هزار و ۹۱۵ زائر در قالب ۷۹ کاروان از خراسان رضوی به این سفر معنوی و زیارتی اعزام می‌شوند.

بیمارستان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران دارو مرکز پزشکی حج و زیارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر