کد خبر: 635306 A

سخنگوی آتش نشانی در گفت‌وگو با ایلنا:

سخنگوی آتش نشانی گفت:‌ ساختمان پاساژ قدیمی در خیابان امیرکبیر بعد از آتش‌سوزی ریزش نداشته‌است.

جلال ملکی، سخنگوی آتش نشانی تهران ضمن تکذیب خبر ریزش ساختمان پاساژ قدیمی در خیابان امیرکبیر بعد از آتش‌سوزی به خبرنگار ایلنا گفت: ساختمان خراب نشده و این مقدار تخریب برای  یک ساختمان قدیمی چند ده ساله با تیرهای چوبی کاملا طبیعی است. سقف اصلی که شیروانی بود و همراه دیوارها و همچنین دیوارهای میانی همه سرجایشان هستند. ما به قدری عملیاتمان را با احتیاط انجام می‌دادیم تا اتفاق ناگواری نیفتاد.

ملکی ادامه داد: ما از ساعت 6 صبح به بعد نیروی دو  ایستگاه را در آن‌جا مستقر کردیم تا مراحل پایانی لکه گیری را  انجام دهند، اما یکی دو سقف بین طبقه همکف و اول که تیرچوبی بوده و جنس‌های سنگینی در آن‌جا قرار داده بودند، به علت حرارت بسیار بالا یک بخشی از سقف و نه همه آن تخریب شد و جنس‌های بالا به پایین ریختند و این طبیعی است. ما در آتش سوزی‌ها دیده‌ایم که حتی سقف شیروانی هم خراب شده باشد، اما در این جا این اتفاق نیفتاد و ساختمان خراب نشده است.

او افزود: ساختمان به همراه سقف شیروانی و دیوارهایش هنوز سرجایشان هستند. در حال حاضر نیروهای ما با دو ایستگاه در محل حاضر هستند و لکه گیری می کنند و در مراحل پایانی کار است و احتمالا تا یکی دو ساعت دیگر عملیات به پایان می‌رسد. فعلا باید جنس ها آرام آرام جا به جا شود تا اتفاق دیگری رخ ندهد.

۱۱ نفر مصدوم شدند

همچنین رییس مرکز اورژانس تهران با اشاره به تعداد مصدمان حادثه آتش سوزی شب گذشته، خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۱ نفر در این حادثه مصدوم شدند که با تلاش تکنسین های اورژانس سه نفر در محل درمان و هشت نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند.

آتش سوزی آتش نشانی ریزش ساختمان گفتگو با ایلنا پاساژ قدیمی در خیابان امیرکبیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر