کد خبر: 635149 A

سالاری:

کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران به منظور بررسی مشکلات صدور پایانکار تعاونی‌‌‌‌های هفتگانه، جلسه‌‌‌ای را در شهرداری منطقه ۲ برگزار کرد.

به گزارش ایلنا، محمد سالاری درباره این جلسه و مشکلات این تعاونی‌‌‌‌ها گفت: تعاونی‌‌‌‌های موسوم به هفتگانه در منطقه ۲ از حدود ۲۰ سال پیش ایجاد شده‌‌‌‌اند و قریب به ۱۵ سال است که آنها برای دریافت گواهی پایان کار مجموعه این تعاونی‌‌‌‌ها در تلاشند و می‌‌‌‌توان گفت که کل سرمایه زندگی افرادی که عضو این تعاونی‌‌‌‌ها هستند، بلاتکلیف مانده است.

وی ادادمه داد: ما از دوره چهارم شورای شهر تهران برای رفع مشکلات این تعاونی‌‌‌‌ها در تلاش هستیم و طی سلسله جلساتی که تاکنون در این خصوص داشتیم، خوشبختانه یکسری از چالش‌‌‌‌های اساسی فراروی صدور پایان کار این تعاونی‌‌‌‌ها مرتفع شده است.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران افزود: به منظور تامین سرانه‌‌‌‌های خدماتی، مشکلاتی بین وزارت راه و شهرسازی و شهرداری تهران وجود داشت که در این خصوص تصمیم‌‌‌گیری‌‌‌های خوبی صورت گرفته و مقرر شده مسئولیت ایجاد سرانه‌‌‌های خدماتی مثل فضای سبز و معابر و... املاک و اراضی که توسط نمایندگان این تعاونی واگذار شده برعهده شهرداری تهران باشد و در خصوص سایر املاک و اراضی که در اختیار سازمان‌‌‌‌ها و نهادها است،‌ خود این سازمان‌‌‌‌ها و نهادها متولی تامین سرانه‌‌‌های خدماتی باشند.

سالاری درباره مشکل ایجاد کدهای نوسازی مستقل برای تعاونی‌‌‌‌‌های مسکن و شهرک‌‌‌‌های داخل شهر تهران تصریح کرد: براساس سازوکاری که قبلا در ساختار سازمانی شهرداری تهران وجود داشت، در داخل شهرک‌‌‌ها و مجموعه تعاونی‌‌‌ها امکان ارائه کدهای نوسازی مستقل برای ساختمان‌‌‌های مجزا وجود نداشت که با پیگیری‌‌‌‌های کمیسیون شهرسازی و معماری این مشکل به طور اساسی در حوزه معاونت مالی و اقتصاد شهری مورد بازنگری قرار گرفت و با همکاری‌‌‌های جدی که معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران انجام داد این مشکل هم حل شد.

وی اضافه کرد: همچنین این ساختمان‌‌‌ها و تعاونی‌‌‌ها در حوزه رعایت اصول ایمنی اعم از نصب سیستم‌‌‌های اعمال حریق کمبودهایی داشتند که با پیگیری‌‌‌ها و توافقات صورت گرفته این مشکل نیز زیر نظر آتش‌‌‌‌نشانی شهرداری تهران و مشاوران ذیصلاح رفع شد.

این عضو شورای شهر تهران درباره جلسه اخیر که در خصوص مشکلات تعاونی‌‌‌های هفتگانه در شهرداری منطقه ۲ برگزار شد، خاطرنشان کرد: مجموعه‌‌‌ای از مشکلات و اختلاف‌‌‌نظرها در حوزه شهرسازی و معماری و همچنین میزان عوارضی که باید این تعاونی‌‌‌ها بپردازند. در این جلسه مطرح شد که خوشبختانه مورد تفاهم قرار گرفت و شهرداری منطقه ۲ متعهد شد طی ماه‌‌‌های آینده به فوریت نسبت به صدور پایانکار تعاونی‌‌‌‌های موسوم به ۷ گانه اقدامات قانونی لازم را انجام دهد.

محمد سالاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر