کد خبر: 633779 A

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل تهران:

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به آغاز مطالعات میدانی و تطبیقی برای ساماندهی مشاغل سیار و بی‌کانون در سطح شهر تهران، گفت: دستیابی به شیوه‌های مناسب اجرایی و عملیاتی حل مشکل دستفروشان می‌تواند علاوه بر رفع مشکلات فعلی احیاء حیات شبانه پایتخت را فراهم کند.

به گزارش ایلنا، فرهاد افشار (مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران) با بیان این که در حال حاضر شب‌های تهران شاهد حضور بی برنامه و بدون کنترل فروشندگان سیار مواد غذایی  است، اظهار داشت:  در مقاطعی  مشکلات اقتصادی و به تبع آن مهاجرت و نبود شغل سبب افزایش دستفروشی  وپیدایش پدیده سد معبر می‌شود  که مدیریت شهری جهت ساماندهی این دست فروشان روزبازارهایی را دایر کرد.

وی با بیان اینکه متاسفانه به جهت قرار گیری روزبازارها در حاشیه شهر و عدم وجود مشتری مورد استقبال قرار نگرفته، افزود: به همین منظور نیازمند ساماندهی مجدد در این زمینه هستیم .علاوه بر آن به جهت نبود شغل شاهد شکل گیری نوع جدیدی از دستفروشی به صورت اغذیه فروشی سیار و ارائه مواد غذایی در ون‌ها و مینی بوس‌ها هستیم که نیازمند ساماندهی است.

افشار با اشاره به طرح "حیات شب پایتخت" تصریح کرد: با ساماندهی دقیق و بستریابی مناسب برای این مشاغل می‌توانیم تهران را از شب مردگی به سوی حیات شبانه سوق دهیم. 

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با تاکید بر تسریع آغاز طرح مطالعاتی و تحقیقات میدانی در این زمینه، گفت: در ابتدا با آسیب شناسی وضع موجود و با استفاده از رهیافت‌های اولیه می‌توان بازخوردهای مناسبی در راستای رونق شب‌های پایتخت دریافت کنیم و به تدریج الگوی مناسبی برای هر چه بهتر شدن این طرح اتخاذ کنیم.

 

شهرداری تهران دستفروشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر