کد خبر: 633632 A

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، از دستگیری عامل جنایت خیابان رجایی در منطقه سیزده آبان خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ حمید مکرم، در توضیح این خبر گفت : ساعت ۰۷:۳۰ مورخه بیست و نهم فروردین ماه و از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ به کلانتری ۱۶۸ سیزده آبان اعلام شد که اهالی یک مجتمع مسکونی در خیابان رجایی از شنیده شدن بوی زننده از داخل واحد هشتم ساختمان در طبقه سوم اعلام شکایت و نارضایتی دارند.

با حضور مأمورین در محل و تأیید خبر اولیه ، هماهنگی های لازم انجام و پس از ورود به داخل واحد مسکونی مورد نظر ، جسد متعلق به صاحبخانه به هویت مشخص ( متولد ۱۳۴۶ ) در داخل اتاق خواب و در حالیکه از ناحیه قفسه سینه مورد اصابت ضربات جسم تیز قرار گرفته بود ، کشف شد.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص نحوه شناسایی عامل جنایت عنوان داشت : در تحقیقات اولیه از اهالی ساختمان و همچنین اعضای خانواده مقتول، به کارآگاهان اعلام شد که مقتول در زمینه خرید و فروش املاک فعالیت داشته و در این محل (محل کشف جسد) به صورت مجردی زندگی می‌کند و بنا بر اظهارات اعضای خانواده و همسایگان با هیچ کسی نیز اختلاف مالی یا شخصی نداشته است . در چنین شرایطی و در بررسی بعمل آمده توسط تیم بررسی صحنه اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، دست نوشته ای به دست آمد که محتویات آن حکایت از آن داشت که مقتول به مورخه بیست و دوم فروردین‌ماه اقدام به گرفتن یک هم اتاقی برای خود نموده موضوعی که اهالی ساختمان و همچنین اعضای خانواده مقتول از آن اظهار بی اطلاعی داشتند .

با شناسایی جوانی ۲۵ ساله به نام "مهرداد . الف" به عنوان هم اتاقی مقتول ، دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و سرانجام با انجام اقدامات ویژه پلیسی ، در ساعت ۱۷:۰۰ روز چهارشنبه مورخه ۲۳ فروردین در محدوده میدان رسالت ، در حین اقدام به فرار از منزل یکی از دوستان پدری اش دستگیر و به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .

سرهنگ حمید مکرم ، با اشاره به اعتراف صریح متهم دستگیر شده به ارتکاب جنایت عنوان داشت : متهم پس از دستگیری صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف کرد و در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت : "به دنبال کار و خانه بودم ؛ پس از مراجعه به املاک [ مقتول ] ، این شخص از من شماره تماس گرفت و گفت خبرت می کنم . پس از چند ساعت مقتول با من تماس گرفت و عنوان داشت که به بنگاه املاک او مراجعه کنم . داخل بنگاه ، مقتول به من گفت : " اگر دنبال کار می گردی بیا همین جا مشغول به کار شو و برای سکونت نیز می توانی شب ها به خانه من بیایی ؛ چون من تنها زندگی می کنم" . پس از توافق بر سر کار و محل اقامت ، با مقتول توافق کردیم تا من مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به عنوان ودیعه و ماهیانه نیز مبلغ ۱۰۰ هزار تومان به عنوان اجاره پرداخت کنم؛ حتی یک قراداد دستی نوشته نیز مابین ما دو نفر تنظیم شد . پس از تنظیم قرارداد ، بنده همان شب ( ۲۲/۰۱/۱۳۹۷ ) به خانه ی مقتول رفتم و طی همین مدت کوتاه درباره نحوه کار در بنگاه صحبت می‌کردیم و شب همانجا خوابیدم . حدودا ساعت ۰۶:۳۰ ،۲۳ فروردین‌ماه بود که ناگهان مقتول بالای سرم آمد و مرا بیدار کرد ؛ بی هیچ دلیلی مرا مجبور کرد که وسایل خود را جمع کرده تا مرا از خانه بیرون کند . حتی تهدید کرد که به پلیس زنگ می زند ! من که تعجب کرده بودم ، علت این رفتار را جویا شدم و نهایتا خواهش کردم که او مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان مرا بازپس داده تا من نیز خانه اش را ترک کنم اما مقتول عنوان کرد که پولی از من دریافت نکرده است !! با یکدیگر مشاجره لفظی پیدا کردیم که ناگهان مقتول چند سیلی به صورتم زد و تهدید کرد که زمانیکه بیدار شد نباید داخل خانه اش باشم و پس از آن به داخل اتاق خواب رفت و مجددا خوابید . در حالیکه مقتول در اتاق خواب دراز کشیده بود ، به داخل آشپزخانه رفته و چاقویی برداشتم ؛ قصد ترساندنش را داشتم تا پولم را پس بگیرم اما مقتول با من درگیر شد و شروع به فحاشی کرد ؛ ناگهان با چاقو چند ضربه به سمت مقتول پرتاب کرده و او روی زمین افتاد . به سرعت از خانه خارج شدم ؛ چاقو را داخل جوی آب انداختم و به سرعت از محل دور شدم . طی این مدت به عنوان کارگر رستوان و یا پیک موتوری کار می کردم و شب ها نیز جهت استراحت وخواب به خانه یکی از دوستان پدرم می رفتم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در پایان اعلام این خبرگفت : با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت ، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم شعبه پنجم دادسرای عمومی و انقلاب شهرری صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

سرهنگ حمید مکرم معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر