کد خبر: 632108 A

سردار هداوند خبر داد:

جانشین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در مراسم تودیع و معارفه سرکلانتر ششم به سه اولویت جمع آوری معتادان متجاهر، برخورد با خرده فروشان مواد مخدر و مزاحمین نوامیس در اجرای طرح ویژه امنیت پارک‌ها اشاره کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس پیشگیری پایتخت، در این مراسم که روز گذشته با حضور رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ، مسئولان و رؤسای کلانتری‌های سرکلانتری ششم ، شهردار منطقه ۱۴ و فرماندهان ناحیه بسیج منطقه در مجتمع انتظامی آن سرکلانتری برگزار شد سردار حمید هداوند به برخی از آسیب‌های اجتماعی منطقه شرق تهران اشاره کرد و عملی شدن راهکارها را در این خصوص تعامل نهادها و سازمان های مسئول منطقه‌ای دانست.

وی در ادامه با توجه به آغاز فصل تابستان و حضور شهروندان در ساعات عصرانه و شبانه در پارک ها و تفرجگاه‌ها از اجرای طرح ویژه امنیت این فضاها در سطح شهر تهران خبر دارد.

به گفته جانشین پلیس پایتخت پاکسازی محیط‌های تفرجگاهی از وجود معتادان متجاهر، برخورد با خرده فروشان مواد مخدر و نیز مزاحمان نوامیس از اولویت‌های این طرح است که با بهره گیری از ظرفیت‌های محلی اجرا خواهد شد.

در ادامه سرهنگ کیوان ظهیری رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ بر پیشگیری مشارکت محوری از وقوع جرایم در محلات تأکید کرد و بیان داشت: در برقراری امنیت، نهادهای محلی در انعکاس دغدغه ها و نیز یاری رساندن به پلیس در اجرای طرح‌های انتظامی نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

وی بیان داشت: در طرح‌های انتظامی، کلانتری‌ها قبل هراقدام، از طریق معاونت اجتماعی خود، در جریان دغدغه‌ها و مطالبات شهروندان از طریق نظرسنجی قرار می گیرند و پس از جمع بندی و بررسی‌های کارشناسی و هماهنگی‌های قضایی، واحدهای عملیاتی به اجرا می‌گذارند و متعاقب آن بازخوردها را مورد رصد قرار خواهند گرفت.

شهردار منطقه ۱۴ یکی دیگر از سخنرانان این جلسه بود که بر حذف فضاهای بی‌دفاع شهری به عنوان کانون ارتکاب جرم اشاره کرد.

 فرهود حمیدی فراهانی اظهار داشت: طرح‌های خوبی در این زمینه انجام شده است که یکی از آن پروژه اراضی مجاور دانشگاه آزاد جنوب است که قرار شده به محوطه دانشگاه آزاد جنوب تبدیل شود. اراضی محله تاکسیرانی از دیگر فضاها بود که با پیگیری‌های به عمل آمده آن را به فضاهای سبز و تفرجگاه ها تبدیل کردیم .

وی تعامل پلیس و شهرداری را در برقراری امنیت امری ضروری دانست و اشاره داشت: با توجه به شروع فصل تابستان اقدامات خوبی انجام شده است که بحث روشنایی در محلات از نمونه‌های آن است به نحوی که شب منطقه قابل استفاده برای مردم و در کاهش سرقت اثرگذار باشد . ضمن آنکه برگزاری کارگاه‌های آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در سرای محلات با بهره گیری از کارشناسان پلیس از دیگر فعالیت‌ها بوده است.

در پایان سردار هداوند ضمن تشکر از زحمات سرهنگ سیروس کتابعلی که به درجه بازنشستگی نائل آمدند، سرهنگ محمد جلینی که پیش از این سرکلانتر هشتم بود را با حکم فرمانده ناجا به سمت سرکلانتر ششم پلیس پیشگیری تهران بزرگ معرفی کردند.

سردار حمید هداوند سرهنگ محمد جلینی سرهنگ کیوان ظهیری سرهنگ سیروس کتابعلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر