کد خبر: 631826 A

در جلسه شورا مطرح شد:

اعضای شورای شهر در جریان ارائه گزارش تفریغ بودجه سال 95، تشکیل دیوان محاسبات شهری را ضرروی خوانده و تاخیر در گزارش تفریغ بودجه را منجر به بی‌اعتمادی جامعه خواندند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدجواد حق‌شناس (رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر) در جریان  شصت و هشتمین جلسه شورای شهر و در حین ارائه گزارش تفریغ بودجه ۹۵ با تاکید بر اهمیت زمانبندی دقیق در تفریغ گفت: یکی از مشکلاتی که در فساد ناکارآمدی و عدم نظارت و نداشتن دقت در حوزه اجرایی به شدت اثرگذار است، همین مساله زمانبندی است.

وی ادامه داد: تاخیر در زمانبندی ارائه تفریغ بودجه فشار زیادی در بدنه مدیریتی وارد کرده و منجر به بی‌اعتمادی در جامعه می‌شود.

حق‌شناس در ادامه از شورا و شهرداری خواست این گزارش را سریع‌تر در اختیار شورا قرار دهند.

شهربانو امانی (عضو دیگر شورای شهر) نیز در جریان بررسی گزارش تفریغ بودجه ۹۵، این گزارش را نقشه راهی برای شفافیت بودجه خواند و گفت: این حسابرسی نشان داد که شفافیت بودجه در سال ۹۵ کاملا زیر سوال است.

وی با اشاره به محتوای گزارش افزود: با انحراف از بودجه مصوب شهرداری ۲۲ درصد درآمد کسب شده، هزینه کرده‌ایم که اغلب از طریق وام بانکی بوده است. فصل درآمدها و هزینه‌ها نشان دهنده یک به هم ریختگی بودجه‌ای دارد. در همین راستا باید هر چه سریع‌تر دیوان محاسبات شهری مستقل تشکیل شود.

زهرا نژادبهرام (عضو شورای شهر) نیز با اشاره به گزارش تفریغ بودجه گفت: در دوره گذشته چند هزار میلیارد تومان به صورت وام از بانک دریافت شده که بیش از ۶۰۰درصد بیش از میزان تعیین شده بود. هرچند این پول در بخش حمل و نقل هزینه شده است اما نفس عمل تخلف است و تخلف خطاست.

وی افزود: اگر در دوره مدیریت شهری گذشته توجه بیشتری به طراحی لایحه بودجه می‌شد دیگر نیازی به انحراف از قانون نبود. الان در سال ۹۷ هستیم اما هنوز تاییدیه نهایی بودجه  سال ۹۶ به دست ما نرسیده است.

شورای شهر تهران گزارش تفریغ بودجه ۹۵
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر