کد خبر: 628842 A

امروز انجام شد؛

صد و چهل و پنجمین جلسه شورای عالی ترافیک با موضوع بررسی طرح بهنگام‌‌‌سازی سلسله مراتب معابر شهری و آرام‌‌سازی ترافیک معابر برگزار شد.

به گزارش ایلنا، این جلسه با موضوع بررسی طرح بهنگام‌‌‌سازی سلسه مراتب معابر درون شهری و آرام‌‌‌سازی ترافیک معابر با محوریت نصب و به کارگیری سرعت‌‌گیرها و سرعت‌کاه‌‌ها به ریاست هوشنگ خندان‌‌‌دل معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور، سردار مهری رئیس‌ پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا،‌ محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و سایر اعضای شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور عصر امروز چهارشنبه در محل وزارت کشور برگزار شد.

در دستور جلسه امروز شورای عالی ترافیک سلسله مراتب جدید معابر شهری تصویب شد که بر مبنای این سلسله مراتب؛ بزرگراه،‌ آزادراه، شریانی اصلی، شریانی فرعی، جمع‌‌‌کننده،‌ پخش‌‌‌‌کننده و معبر محلی برای نام‌گذاری معابر انتخاب شد و از این پس بر اساس این سلسله مراتب می‌‌‌توان از علائم و تابلوهای عبور و مرور مناسب معابر استفاده کرد.

همچنین دستور جلسه دیگر امروز، بررسی طرح آرام‌‌‌سازی ترافیک معابر با محوریت بحث نصب و بکارگیری سرعت‌گیرها و سرعت‌کاه‌ها بود.

در ادامه جلسه شورای عالی ترافیک مطرح شد که با توجه به اینکه هر شهر دستورالعمل و ضوابط خاصی برای استفاده از سرعت‌گیرها تهیه کرده و رویه واحدی در کشور برای آرام‌‌‌سازی معابر خصوصاً در بحث سرعت‌گیرها و سرعت‌کاه‌‌‌ها نبود، دستورالعمل کلی برای اجرا در سراسر کشور براساس ضوابط داخل کشور و طرح‌های اجرایی کشورهای دیگر تهیه شد که پس از اجرای این دستورالعمل، گزارشی نیز از تمام معابر کشور درباره وضعیت سرعت‌گیرها و سرعت‌کاه‌‌‌ها و نتایج استفاده از طرح آرام‌‌‌سازی معابر در بازه زمانی سالانه جمع‌‌‌آوری و بررسی خواهد شد.

دستورالعمل نصب سرعت‌گیرها و سرعت‌کاه‌‌‌ها تنها در معابر جمع‌‌‌کننده و پخش‌‌‌‌کننده انجام خواهد شد و در بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها و همچنین معابر محلی براساس قانون از سرعت‌‌گیرها و سرعت‌کاه‌‌ها استفاده نخواهد شد. 

 

شورای عالی ترافیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر