کد خبر: 628556 A

معاون اجرایی بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم گفت: مسئولان اجرایی نمایشگاه و مصلا هیچ دخالتی در جلوگیری از اجرای ناشنوایان نداشتند و عوامل خودسر مانع اجرای آنان شدند.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام حسینی معاون اجرایی بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در رابطه با جزئیات موضوع جلوگیری از اجرای ناشنوایان در مصلی تهران گفت: با انتشار این خبر در فضای مجازی، موضوع را بررسی کردیم و بررسی‌ها نشان داد که برای جلوگیری از اجرای ناشنوایان هیچ‌یک از مسئولان اجرایی نمایشگاه و مسئولان مصلای امام خمینی(ره) دخالتی نداشتند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اجرای این گروه با هماهنگی شما اجرا شده بود؟ گفت: این گروه توسط نمایشگاه دعوت نشده بودند. غرفه‌ها در طول برگزاری نمایشگاه برنامه‌هایی را به تناسب فعالیت‌هایشان اجرا می‌کنند که تنها هماهنگی مختصری با کمیته اجرایی نمایشگاه دارند و ما در جزئیات اجرای آنان بی‌اطلاع هستیم. نمایشگاه نه در اجرا و نه در ممانعت از اجرای آنان، هیچ مسئولیتی را بر عهده نداشته‌اند، بلکه این گروه از سوی وزارت آموزش و پرورش دعوت شده بودند و برنامه‌هایی را در مصلای امام خمینی(ره) اجرا کرده بودند که گویا در آخرین نوبت، برخی افراد به صورت خودجوش نسبت به اجرای آنان، انتقادی داشتند و ممانعتی ایجاد کردند که ما درصدد هستیم تا این افراد شناسایی شوند.

حجت الاسلام حسینی افزود: روز گذشته با مسئولان وزارت آموزش و پرورش تماس گرفتیم و درخواست کردیم تا از عزیزان ناشنوا، دلجویی شود تا خدایی نکرده احساس نکنند که زحمات آنها از سوی نمایشگاه مورد بی‌مهری قرار گرفته است.

معاون اجرایی بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در پاسخ به این سوال که این ممانعت از سوی غرفه‌داران بوده یا توسط بازدیدکنندگان صورت گرفته است؟ گفت: ابتدا تصور می‌کردیم که این کار توسط برخی از غرفه‌داران انجام شده است امّا طی بررسی‌های صورت گرفته و گفت و گو‌هایی که با شاهدان انجام شد، به این نتیجه رسیدیم که این کار از سوی غرفه‌داران نبوده است.

امام خمینی فضای مجازی قرآن کریم نمایشگاه بین المللی وزارت آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر