کد خبر: 628113 A

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مازندران آخرین وضعیت وقوع بیماری گوارشی در کلاردشت را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا از وبدا، محسن اعرابی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مازندران در خصوص  آخرین وضعیت از وقوع بیماری گوارشی در کلاردشت، با بیان اینکه از ساعت ۲۱روز یکشنبه ۶ خرداد ۹۷، تعدادی از شهروندان کلاردشتی با علائم بیماری گوارشی خفیف به بیمارستان حضرت قائم (عج) این شهرستان مراجعه کردند، افزود : تا صبح امروز سه شنبه ۸ خرداد ۹۷  کل آمار مراجعین  ۳۰۹ نفر بوده که از این تعداد ۳۰۴ نفر به صورت سرپایی درمان و ترخیص شدند و ۵ نفر نیز پس از بستری و انجام اقدامات درمانی لازم شب گذشته ترخیص شدند.
 
رئیس مرکز بهداشت استان با اشاره به بارندگی های شدید در روزهای اخیر در منطقه  کلاردشت گفت : اکیپ های سازمان های آب و فاضلاب شهری و روستایی در منطقه مستقر شدند و اصلاحات لازم را برای ایمنی آب آشامیدنی انجام دادند و شبکه تحت پوشش این دو شرکت در حال حاضر در وضعیت مطلوبی به سر می برد.
 
اعرابی با بیان اینکه کلر سنجی در سیستم شبکه آبرسانی این شهرستان به صورت کامل در حال انجام است ، اظهار کرد:  پس از دریافت گزارش های اولیه،  تیم مرکز عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی مازندران در منطقه حاضر شده و پس از انجام اقدامات لازم جهت بررسی علل وقوع این وضعیت،  از بیماران و منابع آب آشامیدنی شهرستان کلاردشت  نمونه گیری های مورد نیاز دریافت شد و ﺟﻬﺖ اﻧﺠﺎم ﺑﺮرﺳﻲ ﻫﺎی آزﻣﺎﻳﺸﮕﺎﻫﻲ  به آزمایشگاه مرجع در تهران ارسال شد.
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه تظاهر بیماری در بیماران مراجعه کننده به صورت بیماری گوارشی با علائم خفیف بوده علل ویروسی را یکی از دلایل قوی این وضعیت دانست و تصریح کرد: به محض دریافت نتایج آزمایشگاهی از مرکز تهران اطلاع رسانی لازم را انجام خواهیم داد.
 
اعرابی با تاکید بر رعایت بهداشت فردی برای پیشگیری از بیماریها بیان کرد :  شست و شوی دست ها با آب و مایع ضد عفونی کننده پس از اجابت مزاج و قبل از غذا خوردن در پیشگیری بسیاری از بیماری ها موثر است. وی همچنین بر شستن و ضدعفونی کردن سبزیجات و میوه های تازه تاکید کرد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر