کد خبر: 628055 A

صدراعظم نوری در واکنش به گزارش نتایج از طرح ترافیک جدید:

عضو شورای شهر تهران با تمجید از طرح ترافیک جدید تهران گفت: کاهش مدت زمان ورود خودرو یعنی کاهش خروج آلاینده از خودرو و در نتیجه کاهش آلودگی هوا که در این طرح محقق شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، زهرا صدراعظم‌نوری (عضو شورای شهر) در جریان شصت و هفتمین جلسه شورای شهر، در واکنش به گزارش نتایج طرح جدید ترافیک گفت: نقد باید منصفانه باشد که به اجرای طرح ترافیک جدید کمک کند.

وی ادامه داد: محل کار خانواده من در محدوده طرح ترافیک است و با وجود اینکه قبل از اجرا به این طرح انتقاداتی داشتند اما اکنون رضایت خودشان را اعلام می‌کنند و می‌گویند ترافیک به میزان زیادی در مرکز شهری کاهش پیدا کرده است.

ریس کمیسیون سلامت و خدمات محیط زیست افزود: اگر بپذیریم دانشگاه‌ها مرجع موجهی برای مطالعات علمی هستند، ارزیابی دانشگاه علم و صنعت به عنوان یک مرکز علمی معتبر شایسته توجه است و می‌تواند ملاکی باشد برای اینکه نشان دهند طرح به اهدافش رسیده است.

وی ادامه داد: از معاونت حمل ونقل می‌خواهم که به‌صورت دوره‌ای گزارشات و‌ ارزیابی‌های خود را از این طرح به شورا ارائه دهند. کاهش مدت زمان ورود خودرو یعنی کاهش خروج آلاینده از خودرو و در نتیجه کاهش آلودگی هوا که در این طرح محقق شده است.

صدراعظم‌نوری با بیان اینکه موضوعاتی که در کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر دنبال می‌کردیم در این طرح انعکاس پیدا کرده است، افزود: وقتی از ۵خودرو ۴خودرو معاینه فنی برتر دارند یعنی گام بسیاری بزرگی برداشته شده است چون گرفتن معاینه فنی برتر ساده نیست و خودروها از مراحل سخت و زیادی می‌گذرند، این تغییر رفتار شهروندان قابل تغییر است.

شورای شهر تهران زهرا صدراعظم‌نوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر