کد خبر: 627474 A

شهردار تهران:

شهردار تهران گفت: شرایط فعلی تحقق بودجه شهرداری دشوار است، اما امیدواریم با تحقق بخش عظیمی از بودجه امسال، موضوعات فرهنگی به ویژه ترویج فرهنگ قرآنی پیگیری شود.

به گزارش ایلنا، شهردار تهران در جریان  بازدید از بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با بیان اینکه مهم‌ترین کار فرهنگی ترویج قرآن است، اظهار کرد: با توجه به اهمیت قرآن در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی به ویژه در اداره امور جامعه، عمل به آن یک وظیفه دینی و ملی است.

وی با تاکید بر اینکه قرآن انسان را به تدبیر و تعقل فرا می‌خواند و اهل قرآن حتما انسان معقول و باتدبیری است، گفت: قرآن به ما می‌آموزد که هیچ گاه پیمان شکن نباشیم، بنابراین همه افراد باید به عهد و پیمانی که چه با مردم و چه با خدای خود بسته‌اند، بمانند. همچنین قرآن انسان را توصیه می‌کند که حق طلب و حق گو باشد و از حق دفاع کند.

شهردار تهران با بیان اینکه با توجه به اهمیت قرآن در زمینه‌های مختلف، ترویج فرهنگ قرآنی را یک وظیفه برای خود و همکارانم می‌دانم، عنوان کرد: همه افرادی که در حوزه قرآن کار می‌کنند، مشروط به آن که درس‌های آن را به کار ببندند و نفع آن‌ها به جامعه و مردم برسد نه یک گروه خاص، کمک می‌کنم.

افشانی ادامه داد: مهم.ترین بخش شعارهای من شهر زیست‌پذیر و شهروند مشارکت پذیر است، بنابراین در همه حوزه‌ها به ویژه حوزه فرهنگ باید زمینه مشارکت و همکاری مردم را به عنوان اصل فراهم کنیم. هر جا که مردم به مسئولان اعتماد کنند، موفق خواهیم بود.

وی گفت: بدون نقش آفرینی مردم در هیچ حوزه‌ای به خصوص فرهنگی احتمال موفقیت نیست.

شهردار تهران در ادامه با اشاره به بودجه فرهنگی پایتخت برای ترویج معارف قرآنی بیان کرد: با وجود اینکه در شرایط فعلی تحقق بودجه شهرداری با دشواری است، امیدواریم با تحقق بخش عظیمی از بودجه امسال، موضوعات فرهنگی به ویژه ترویج فرهنگ قرآنی پیگیری شود.

افشانی در ادامه در مورد تعیین تکلیف مصلی تهران گفت: مصلی یک مجتمع عظیم است و اعتبار آن از منابع مختلف تامین می‌شود و شهرداری هم بخشی را که از ابتدا بر عهده‌اش گذاشتند، با قدرت انجام می‌دهد.

وی در پاسخ به سوالی دیگر در خصوص اقدامات شهرداری تهران برای زیست‌پذیر کردن شهر عنوان کرد: بحث‌های مربوط به کاهش آلودگی هوا، نوسازی و توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه مترو و مسائلی که با زندگی مردم در ارتباط است در دستور کار قرار دارد.

شهردار تهران افزود: پرداختن به مسائل اجتماعی و فرهنگی به طوری که اکثریت مردم از آن بهره مند شوند، یکی از مهم ترین بحث های قرآنی است که پیگیری می‌کنیم.

افشانی با تاکید بر اینکه قرآن بهترین روش اداره جامعه را روش توام با عدالت می‌داند، تصریح کرد: اگر این اصل به عنوان الگو در نظر گرفته شود حتما جامعه بهتری خواهیم داشت. نباید فراموش کنیم احتمال تخلف در فردی که با قرآن مانوس است، کم است.

وی در پایان گفت:پرداختن به فرهنگ قرآنی در جامعه ما به ویژه در میان نسل جوان ضروری است تا بتوانند در کنار هم با آرامش بیشتری زیست کنند.

تهران نمایشگاه شهردار قران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر