کد خبر: 627453 A

در سفر معاون وزیر بهداشت به مشهد صورت گرفت؛

معاون درمان وزارت بهداشت ضمن بازدید از مراکز درمانی مشهد، به بررسی روند اجرای نظام ارجاع و سطح‌بندی خدمات پرداخت.

به گزارش ایلنا، قاسم جان‌‌‌بابایی در سفر به مشهد و با حضور در نشست مشترک هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی مشهد با موضوع پیگیری برنامه نظام ارجاع و سطح‌‌‌‌بندی خدمات گفت: این نشست به منظور بررسی سه موضوع استحقاق‌‌‌‌سنجی، نظام ارجاع و سطح‌‌‌بندی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

وی ضمن تاکید بر وجود هر سه مورد در قانون و اسناد بالادستی کشور اظهار داشت: خوشبختانه نظام ارجاع و سطح‌‌‌‌بندی خدمات در برخی استان‌ها آغاز شده است و استان خراسان رضوی در این خصوص زیر ساخت و نرم‌‌‌‌افزار بسیار خوبی برای نظام ارجاع دارد.

معاون وزیر بهداشت به سطح‌‌‌‌بندی خدمات که جزو قوانین برنامه ششم توسعه است، اشاره و تصریح کرد: در اسناد بالادستی عنوان شده که در قالب نظام ارجاع باید بدانیم در سطوح مختلف بیمارستانی چه خدمتی را باید افراد دریافت کنند.

جان‌‌‌‌بابایی موضوع دیگر مورد بررسی در این نشست را استحقاق‌‌‌سنجی برشمرد و خاطرنشان کرد: یکی از اقداماتی که به صورت مشترک بین حوزه معاونت درمان، بیمه سلامت و حوزه فناوری اطلاعات وزارت بهداشت آغاز شده، استحقاق‌‌‌سنجی افراد است.

وی ادامه داد: استحقاق‌‌‌سنجی به این معنا که مشخص شود افراد هنگامی که وارد بیمارستان یا کلینیک‌ها می‌شوند از طریق شناسایی که با دفترچه اتفاق می‌‌‌‌افتد، دارای چند دفترچه بیمه هستند و در صورتی که در دفترچه‌‌‌‌ها همپوشانی وجود داشته باشد، یکی از دفترچه‌‌‌ها حذف می‌‌‌شود.

قاسم جان‌بابایی قاسم جان بابایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر