کد خبر: 625543 A

مقیمی:

استاندار تهران در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدرگفت: شهرداری تهران هر امکانات و فضایی برای نگهداری معتادان جمع آوری شده دارد در اختیار بگذارد.

به گزارش ایلنا، محمدحسین مقیمی، استاندار تهران در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران با اشاره به مصوبه ١٣٤ ستاد مبارزه با مواد مخدر در خصوص افزایش مسئولیت بهزیستی در این بخش گفت: بهزیستی، سازمان نحیفی است و با تشکیلات و امکانات محدود مأموریت های مهمی در حوزه ساماندهی معتادان متجاهر به عهده دارد و به تنهایی قادر به انجام مسئولیت جمع آوری وساماندهی معتادان متجاهر نیست.

وی افزود: ١٦ هزار معتاد متجاهر در تهران وجود دارد که ٨ هزار نفر از آنها جمع آوری وساماندهی شده اند و برای ساماندهی تعداد باقیمانده معتادان متجاهر سازمان بهزیستی نیازمند همکاری همه دستگاها و نهاد ها است.

استاندار تهران با اشاره به تأکید جدی مقام معظم رهبری در ورود دستگاه ها برای رسیدگی به آسیب اجتماعی اعتیاد تصریح کرد:  شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان تهران وظیفه مهمی دارد به ویژه در شرایطی که جمعیتی ازمعتادان متجاهر تهران از سایر استان ها هستند و اقدامات جمع آوری و ساماندهی نیازمند تصمیمات عملیاتی است.

مقیمی، پایان امسال را مهلت نهایی برای جمع آوری ١٦ هزار معتادمتجاهر در استان تهران اعلام کرد و افزود: شهرداری تهران هر امکانات و فضایی برای نگهداری معتادان جمع آوری شده دارد در اختیار قرار دهد.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران گفت: قبل از مصوبه جلسه ١٣٤ ستاد مبارزه با مواد مخدر ؛شهرداری تهران قرار بود ٦٠٠ نفر معتاد متجاهر جمع آوری شده را نگهداری کند و در حال حاضر با مصوبه ١٣٤ ،همه مسئولیت به عهده بهزیستی است و معتادان پس ازسم زدایی برای بازگشت به جامعه در مراکز بهاران شهرداری آموزش می بینند.

استاندار تهران محمد حسین مقیمی معتادان متجاهر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر