کد خبر: 622274 A

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ:

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری شخصی خبر داد که در پوشش یک شرکت بازرگانی با نام«پیام‌گستر تیرداد» اقدام به کلاهبرداری از متقاضیان دریافت تسهیلات بانکی کرده است.

به گزارش ایلنا، سرهنگ محمد نادربیگی رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح این خبر گفت : در مورخه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ پرونده ای به شکایت تعدادی از مالباختگان تحت عنوان کلاهبرداری پس از دستگیری متهم پرونده به نام پیام . د توسط کلانتری ۱۰۳ گاندی به پایگاه سوم پلیس آگاهی ارجاع شد.

سرهنگ نادربیگی در توضیح شیوه و شگرد کلاهبرداری افزود: در بررسی شکایت تعدادی از شکات و مالباختگان مشخص شد که متهم با تبلیغ گسترده از طریق انتشار آگهی در جراید کثیرالانتشار و همچنین فضای مجازی مبنی بر اینکه از طریق تأسیس شرکتی به نام شرکت بازرگانی پیام گستر تیرداد قادر به تهیه تسهیلات بانکی در مبالغ مختلف با شرایط بسیار مناسب در زمینه اخذ و بازپرداخت به متقاضیان است، شکات را ابتدا به دفاتر این شرکت در دو منطقه میرداماد و جمالزاده دعوت می‌کند.

 رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: متهم در ادامه پس از حصول توافق اولیه و طرح این ادعا که خود شرکت ضمانت و وثیقه لازم را تأمین خواهد کرد، متقاضیان را به پرداخت هزینه های اعلامی از سوی شرکت جهت دریافت وام های مورد تقاضایشان تشویق و ترغیب می کرده است.

وی گفت:متهم در ادامه به بهانه های مختلف از قبیل انجام امورات اداری ، تأمین تضمینات لازم و ... مبالغ مختلفی را در مراحل مختلف از آنها اخذ نموده و سپس با دادن وعده های دروغین و کذب ، اقدام به خرید زمان می کرده و نهایتا یکباره و به صورت ناگهانی از محل کار خود متواری شده است .

یکی از شکات و مالباختگان نیز در توضیح شکایت خود به کارآگاهان گفت : از طریق آگهی روزنامه ... با آقای پیام . د آشنا شدم ؛ جهت دریافت وام ۹۰ میلیون تومانی اقدام کرده و مبلغ ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان نیز در مراحل مختلف به شرکت پیام گستر تیرداد پرداخت نمودم اما پس از گذشت بیش از ۹ ماه ، زمانی که شرکت به تعهدات خود عمل نکرد درخواست بازگشت پول خود را نمودم.

این شاکی افزود: ابتدا با آقای پیام . د درگیری لفظی پیدا کردم اما در ادامه وی با چرب زبانی درخواست زمان بیشتری برای انجام تعهدات شرکت را نمود تا اینکه پس از گذشت یک هفته از این ماجرا اطلاع پیدا کردم که شرکت اساسا تعطیل شده و ایشان نیز پاسخگوی تماس های تلفنی بنده و سایرین نبود.

همزمان با آغاز تحقیقات از متهم ، کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در بررسی اسناد و مدارک شرکت بازرگانی پیام گستر تیرداد اطلاع پیدا کردند که متهم پرونده با توجه به سابقه قبلی ، ابتدا اقدام به ثبت شرکت به نام همسر خود نموده است.

 برابر اساسنامه ثبت شده ، شرکت بازرگانی پیام گستر تیرداد صرفا مجاز به فعالیت در زمینه پخش مواد شیمیایی بوده؛ اما پیام . د بدون اخذ هرگونه مجوز قانونی از بانک مرکزی اقدام به انتشار آگهی در زمینه تأمین تسهیلات بانکی به متقاضیان در سطح روزنامه های کثیرالانتشار و همچنین فضای مجازی کرده است.

13970223000610_PhotoL

سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر عنوان داشت : با توجه به شناسایی بیش از ۲۰ مالباخته از زمان آغاز تحقیقات در پایگاه سوم پلیس آگاهی و با توجه به احتمال افزایش تعداد فقرات کلاهبرداری از سایر شهروندان و مالباختگان ، هماهنگی های لازم با بازپرس شعبه ۵ دادسرای ناحیه ۶ تهران جهت انتشار بدون پوشش تصویر متهم انجام شده است.

وی ادامه داد: بر این اساس از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شده یا توسط شرکت مذکور (شرکت بازرگانی پیام گستر تیرداد) مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان خرمشهر – میدان  نیلوفر مراجعه نمایند ؛ همچنین از شهروندانی که از دیگر اقدامات مجرمانه متهم اطلاعاتی در اختیار دارند نیز درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس ۲۱۸۶۵۶۴۹ در اختیار کارآگاهان دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

رییس پایگاه سوم پلیس آگاهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر