کد خبر: 622025 A

رییس پلیس فتا ناجا تاکید کرد:

رئیس پلیس فتا ناجا بر ظرفیت سازی و تبادل اطلاعات در حوزه جرایم نوظهور برای کارگروه کاری روسای سایبری اوراسیا با محوریت ( IGCI ) و نیز ضرورت تشکیل بانک های اطلاعاتی در حوزه جرایم سایبری با احصاء نیازمندی ها تاکید کرد.

به گزارش ایلنا،"سیدکمال هادیانفر" در حاشیه مراسم اختتامیه نشست کارگروه پلیس های سایبری اروپا و آسیا ضمن تشریح دستاوردهای  این نشست، اظهارداشت: این نشست با حضور روسای پلیس سایبری کشورهای فرانسه، آلمان، اسپانیا، رومانی، اکراین، بلاروس، روسیه، هلند، ژاپن، کره جنوبی، سنگاپور، چین، فیلیپین، سریلانکا، افغانستان، نپال، ایران، مدیران وکارشناسان تخصصی مجمع جهانی نوآوری سازمان اینترپل(IGCI) و نماینده مرکز ضد تروریست سازمان اینترپل کار خود را در تهران آغازکرد.

وی افزود: در این نشست، چالش های اساسی پلیس های سایبری اوراسیا درحوزه مقابله با جرایم این حوزه به صورت کاملاً تخصصی مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

سردار هادیانفر خاطرنشان کرد: با توجه به رشد و توسعه جرایم نوظهور و ابعاد فرا ملی آن، تقویت همکاری های دو جانبه، چند جانبه، منطقه ای و بین المللی با پلیس های سایبری سازمان های بین المللی مرتبط با امنیت این حوزه و بخش های خصوصی فرا ملی، امری ضروری است.

وی ادامه داد: برهمین اساس میزبانی و برگزاری این گونه نشست ها برای معرفی هدفمند پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا در عرصه فعالیت های فرا ملی به عنوان یک پلیس متخصص، استاندارد و حرفه ای در راستای ایجاد بستر قابل اعتماد و اتکاء برای ارتقاء امنیت و احقاق حقوق کاربران قانونمند در فضای سایبری، امری لازم است.

این مقام عالی انتظامی با بیان اینکه مجمع جهانی نوآوری اینترپل ( IGCI ) بایستی همکاری های بخش خصوصی را با پلیس های سایبری برای واکنش سریع به جرایم این حوزه به شکل فعالانه دنبال کند بر ظرفیت سازی و تبادل اطلاعات در حوزه جرایم نوظهور برای کارگروه کاری روسای سایبری اوراسیا با محوریت ( IGCI ) و نیز ضرورت تشکیل بانک های اطلاعاتی حوزه جرایم سایبری با احصاء نیازمندی ها تاکید کرد.

سردار هادیانفر در خاتمه گفت: از همکاری های سازمان اینترپل مرکز ( IGCI ) و روسای پلیس های سایبری کشورهای اوراسیا برای حضور فعال در این نشست و اتخاذ تصمیمات موثر و سودمند به منظور توسعه همکاری های دو جانبه ، منطقه ای و بین المللی تقدیر و تشکر می کنم.

سازمان های بین المللی فتا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر