کد خبر: 621836 A

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران:

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران از آغاز رایزنی‌ها برای توقف اقدامات سلیقه‌ای شهروندان برای پیاده‌روسازی در سطح شهر خبر داد.

به گزارش ایلنا، سیدحمید موسوی با بیان اینکه در تهران به طور معمول سازنده پس از اتمام عملیات ساخت، به صورت سلیقه‌‌‌‌ای مبادرت به کف‌‌‌‌سازی مسیر پیاده مقابل ملک می‌‌‌‌کند، گفت: برخی از سازنده‌‌‌ها با لاشه سنگ‌‌‌‌های اضافه باقی مانده از مصالح ساختمان و برخی دیگر با استفاده از موزائیک در رنگ‌‌‌‌های مختلف پیاده‌‌‌روسازی می‌‌‌‌کنند، عده‌‌‌‌ای هم برخلاف ضوابط با ایجاد پله مانع از تردد افراد توان‌‌‌‌یاب در پیاده‌‌‌رو می‌‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه پیاده‌‌‌رو گذر عام و متعلق به عموم مردم است، اظهار داشت: استفاده از مصالح متنوع در پیاده‌‌‌‌روسازی علاوه‌‌‌بر اینکه چهره شهر را زشت می‌‌‌کند، در بسیاری از موارد با اصول مناسب‌‌‌سازی منافات دارد. از این رو درصدد هستیم با اخذ هزینه از مالک، آماده‌‌‌‌سازی پیاده‌‌‌روی مقابل منازل، برعهده پیمانکاران تخصصی شهرداری تهران قرار گیرد تا از هرگونه اعمال سلیقه خودداری شود.

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران با اشاره به آغاز رایزنی‌‌‌ها با معاونت‌‌‌های حمل و نقل و ترافیک، فنی و عمرانی و خدمات شهری برای اجرای طرح مذکور تصریح کرد: در صورت هماهنگی دستگاه‌‌‌های مسئول و با لحاظ تمامی موضوعات حقوقی و فنی، طرح یکسان‌‌‌سازی پیاده‌‌‌روها می‌‌‌تواند عملیاتی شود.

موسوی ادامه داد: در واقع در قالب این طرح، پیاده‌‌‌روها با رعایت اصول فنی و مهندسی به صورت متمرکز مناسب‌‌‌سازی می‌‌شوند تا ضمن پرهیز از اعمال سلیقه فردی، برای تمامی اقشار جامعه قابل استفاده باشند. 
شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر