کد خبر: 619675 A

نامزد شهرداری تهران:

نامزد شهرداری تهران گفت: پول شهرداری حق‌الناس است و ما یک ریال از پول شهرداری را در محلی که خارج از منافع شهرداری باشد خرج نمی‌کنیم مگر آنکه شورا دستور دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سمیع‌الله حسینی مکارم، کاندیدای شهرداری تهران در شصتمین جلسه شورای شهر برنامه خود را ارائه داد.

وی با بیان اینکه شهر و مردم مکمل یکدیگر هستند، گفت: باید شهری انسانی، مدرن و اسلامی برای زندگی بسازیم. تهران دارای ثروت‌های مالی و معنوی است و شهرداری به شهروندان خدمت کرده و امانتی در دست ما از طرف مردم است. برنامه من همان پیغام آقای نجفی است.

وی با اشاره به اینکه مطالبات اصلی مردم تهران حمل و نقل عمومی، رفع آلودگی هوا، کاهش آسیب‌های اجتماعی، افزایش تاب‌آوری و مبارزه با فساد است برنامه خود را سنجش پذیر و نظارت پذیر دانست و گفت:‌ نشتی پول از شهرداری از مساله هولوگرام‌ها بود و با ابلاغ بخشنامه اخیر پاشنه آشیل شهرداری مورد هدف قرار گرفت.

وی در ادامه برنامه‌های خود را در رابطه با ایجاد فضای تعامل اجتماعی، افزایش درآمدهای پایدار، منابع درآمدی پایدار، اقتصاد سبز، اقتصاد خلاق، اقتصاد دانش‌بنیان، توسعه گردشگری ارائه داد و گفت: ما در این مدت به هیچ عنوان خلاف قانون عمل نکردیم و شهر را نفروخته و نخواهیم فروخت. اگر من شهردار شوم به هیچ عنوان در مورد قطع درختان اغماض نخواهم کرد هر چند نمی‌توانم بگویم اجازه نخواهم داد حتی یک درخت قطع شود چراکه دست من نیست.

وی ادامه داد: من اصلاح‌طلب هستم و در این حوزه 30 سال سابقه کار دارم. مساجد، هیئت‌های مذهبی و مردم کار خود را بهتر از شهرداری بلدند و مردم مسائل خود را بهتر از هر کس دیگری می‌دانند.

مکارم با وعده اینکه اگر شهردار شود از مردم نظرخواهی خواهد کرد، افزود: پول شهرداری حق‌الناس است و ما یک ریال از پول شهرداری را در محلی که خارج از منافع شهرداری باشد خرج نمی‌کنیم مگر آنکه شورا دستور دهد.

مکارم با بیان اینکه ویترین شهرداری باید برای همه جذاب و باز باشد به اهمیت تعامل اشاره کرد و گفت: فرصت کم است و 20 درصد از زمان مسوولیت خود را پشت سر گذاشتیم و مردم از ما انتظار دارند. من آماده خدمت‌رسانی هستم، مردم امیدوار شدند و نباید این امید را به یأس تبدیل کنیم.

شهرداری شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر